Bydgoszcz. Bilet będzie na czas, a linie tramwajowe w przyszłości

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Wojciech Mąka

Bydgoszcz. Bilet będzie na czas, a linie tramwajowe w przyszłości

Wojciech Mąka

Trzy nowe linie tramwajowe i bilety czasowe w przyszłym roku - wczoraj prezydent Bydgoszczy opowiadał o zmianach w komunikacji miejskiej. Tyle tylko, że linie za planowane w nowym rozdaniu kasy z Unii Europejskiej, a przy biletach jeszcze nie ma konkretnego wariantu

Nowe linie tramwajowe mają być trzy. Pierwsza ma łączyć ulicę Chodkiewicza i wpadać na rondo Fordońskie, druga - w pierwszym etapie budowy połączy Solskiego z Bielicką, a docelowo - rondo Kujawskie z Grunwaldzkim, trzecia zaś skomunikuje ul. Gdańską z pętlą na ul. Rycerskiej.

Podczas najbliższej sesji Rady Miasta - 26 września - prezydent Bruski chce złożyć wniosek o przeznaczenie pieniędzy na sfinansowanie prac koncepcyjnych przy budowie tych połączeń. To dopiero początek drogi. Budowa ma być sfinansowana ze środków Unii Europejskiej na lata 2012-2027.

Ratusz zapowiedział też, że zlikwiduje jednorazowe bilety komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg Miejskich - jak pisaliśmy w sobotę - przygotował kilka koncepcji wprowadzenia biletów czasowych. Prawie każda z nich zakłada, że papierowe jednorazówki znikną. Bilety mogą być przesiadkowe albo bezprzesiadkowe. Jedna z koncepcji zakłada, że będzie też rejestrowany czas wejścia i opuszczenia przez pasażera autobusu albo tramwaju komunikacji miejskiej. - To dość skomplikowany problem - przyznał Rafał Bruski, prezydent miasta.

- Nasi ankieterzy będą podróżować autobusami i obserwować, który z pasażerów kasuje bilet jednorazowy. Potem do niego podejdą i będą pytać o okoliczności podróży, w jakim celu jedzie, ile przystanków itp.- mówi Patryk Gulcz, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Komunikacji Miejskiej w Bydgoszczy. Bilety czasowe pojawią się w Bydgoszczy dopiero w przyszłym roku.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.