Bydgoszcz myśli o cennym fotelu wojewody

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Bydgoszcz myśli o cennym fotelu wojewody

Sławomir Bobbe

- Czy wojewoda będzie w końcu z Bydgoszczy? - część struktur PiS w naszym mieście ma taką nadzieję i liczy na zmianę na kluczowym stanowisku. Na giełdzie coraz więcej nazwisk.

Wojewoda wykonał wyprzedzający ruch i ogłosił w mediach społecznościowych: „Jestem gotowy do tego, aby nadal pełnić funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego w kolejnej kadencji. Jednak ostateczna decyzja należy do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji”.

Zapewnił, że „w swojej działalności publicznej zawsze kierował się służbą i pracą na rzecz Ojczyzny i regionu”. Jednak we wcześniejszym wpisie, dziękując po wyborach za każdy oddany na niego głos, napisał: „przede mną nowe wyzwania i nowe zadania”. Czy zadania te będzie realizował na tym samym stanowisku?

Od plotek huczy

- Na mieście huczy od informacji, giełda nazwisk jest bogata - mówi nam działacz Prawa i Sprawiedliwości z Bydgoszczy. - Wysokie miejsce na mieć na niej Michał Nowacki, radca prawny, który ma doświadczenie m. in. z samorządu żnińskiego (był także prezesem Pałuczanki Żnin). Blisko współpracuje z posłem Tomaszem Latosem, przygotowywał mu kampanię samorządową i sejmową. A to właśnie poseł Latos, jako szef partii w regionie, będzie miał ważny głos przy ewentualnym wyborze nowego wojewody. Mikołaj Bogdanowicz to był również jego „pomysł” na to stanowisko. W kontekście nowego wojewody mówi się również o doradcy wojewody Jerzym Kowaliku, który od trzech kadencji jest radnym powiatu tucholskiego i ma bogate doświadczenie zawodowe. Wśród kandydatów ma być też Józef Ramlau, wicewojewoda i były wojewoda.

W dalszej części między innymi, o tym, kto byłby dobrym kandydatem na wojewodę. Zapraszamy do lektury.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.