Łukasz Koleśnik

Był protest, jest efekt. Będzie ciut bezpieczniej na przejściu w Pławiu

Na spotkaniu mieszkańcy Pławia zdołali wywalczyć m.in. barierki i światło ostrzegawcze. Fot. Gmina Dąbie Na spotkaniu mieszkańcy Pławia zdołali wywalczyć m.in. barierki i światło ostrzegawcze.
Łukasz Koleśnik

Pulsacyjne światła i barierki ochronne - to od razu zamontuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na przejściu dla pieszych w Pławiu.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o mieszkańcach Pławia, którzy wysłali do GDDKiA petycję o postawienie fotoradaru oraz sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych. Jak podkreślają, to nie pierwszy apel, ale po śmiertelnym wypadku, do którego doszło na początku stycznia, nie mają zamiaru odpuścić. - To jest jakiś dramat. Ciężarówki dostają tutaj sygnał przez CB radio, że akurat nie ma kontroli radarowej i jadąc przez wieś, nawet nie zwalniają - mówi mieszkaniec Sylwester Górski.

Lidia Tylczyńska z kolei opowiada o niepełnosprawnym na wózku, który stoi po jednej stronie przejścia dla pieszych bardzo długo. - Mało kto się zatrzymuje przed tymi pasami - stwierdza. Kamila Frankowska dodaje, że kiedy policja stoi przy przejściu dla pieszych, to zatrzymuje bardzo dużą liczbę kierowców, którzy przekroczyli prędkość. - Wniosek mamy jeden. Jest tutaj bardzo niebezpiecznie i trzeba zrobić wszystko, aby to zagrożenie zniwelować - podkreśla kobieta.

W czwartek, 4 lutego, doszło do spotkania przedstawicieli GDDKiA z mieszkańcami Pławia oraz wójt Krystyną Bryszewską. Jak się okazuje, część postulatów uda się wykonać bardzo szybko.- Katarzyna Kondracka, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami, zobowiązała się do zainstalowania pulsacyjnych świateł ostrzegawczych, montażu barierek ochronnych i utwardzenia pobocza w rejonie przejścia dla pieszych - informuje wójt. Dodaje również, że dyrekcja ma zająć się tym niezwłocznie.

A co z fotoradarem?

- To jest najważniejszy element. Bez niego kierowcy dalej będą pędzili jak szaleni przez naszą wieś - stwierdza z mocą Zbigniew Hybner.

O to mieszkańcy będą musieli powalczyć. Jeszcze w tym miesiąc planowane jest kolejne spotkanie z przedstawicielami GDDKiA oraz Inspekcją Transportu Drogowego, która może wydać decyzję w sprawie instalacji urządzenia.

O taki sam aparat stara się gmina Maszewo w Radomicku. Został on wpisany na listę inwestycji, ale na razie nie ma pieniędzy na jego budowę.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.