Była opinia dla zarządu, a teraz będzie dla sądu

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
tom

Była opinia dla zarządu, a teraz będzie dla sądu

tom

Ta sama osoba najpierw zrobiła płatną ekspertyzę na zlecenie urzędu marszałkowskiego, a teraz - jako biegły - ma wydać opinię sądową. W praktycznie tej samej sprawie. Sąd nie widzi podstaw, by podważać obiektywizm eksperta.

Władze samorządowe województwa podlaskiego zamierzają połączyć pięć spółek PKS w jedną. Za tym pomysłem opowiadają się związkowcy z Białegostoku i Łomży. Zdecydowanie przeciwko są związki z Suwałk i Zambrowa, gdyż uważają, że ich firmom takie rozwiązanie niczego dobrego nie przyniesie, a ma na celu ratowanie PKS-ów w słabej kondycji finansowej.

Władze województwa twierdzą jednak, że tylko połączenie spółek może zapewnić im przyszłość na coraz trudniejszym rynku. Kilka miesięcy temu zarząd podjął więc w tej sprawie uchwałę. Wcześniej zaś zamówił ekspertyzę ekonomiczno-finansową w białostockiej firmie „Buchalteria”. Konkluzja była jednoznaczna - spółki należy połączyć.

Po spotkaniach z załogami marszałek złożył do sądu rejestrowego wniosek dotyczący stworzenia jednej spółki PKS w woj. podlaskim. Przed podjęciem decyzji sąd musi zapytać biegłego o racjonalność takiego rozwiązania. Chodzi o rozważenie wszelkich „za i przeciw”, a przede wszystkim o szanse firmy na przetrwanie na rynku. A decyduje się los około tysiąca ludzi. Tym biegłym okazał się ten sam pracownik „Buchalterii”, który jeździł z marszałkiem jako ekspert.

5000 podpisów zebrano już w Suwałkach pod petycją przeciwko planom włączenia suwalskiego PKS-u do nowej spółki

- Z akt rejestrowych nie wynika, aby istniały podstawy do przyjęcia, że biegły może być nieobiektywny- tyle tylko odpisał nam na nasze pytania Adrian Janczuk z Sądu Rejonowego w Białymstoku.

Swoją opinię pracownik „Buchalterii” ma przedstawić do połowy listopada.

O to, czy powinien występować w podwójnej roli, zapytaliśmy jego firmę, ale odpowiedzi nie dostaliśmy.

tom

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.