Izabela Krzewska

Były prezes Mostostalu będzie sądzony w stolicy

Były prezes Mostostalu będzie sądzony w stolicy
Izabela Krzewska

Proces byłego prezesa Mostostalu Białystok, oskarżonego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz osobami, które wyłudziły ze SKOK Wołomin prawie 146 mln zł, nie będzie się toczył w Sądzie Okręgowym w Białymstoku.

To właśnie tam tutejsza prokuratura skierowała akt oskarżenia. Na wniosek obrońcy, sprawę przeniesiono jednak do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga. Śledczy próbowali się odwołać od tego postanowienia, ale sąd drugiej instancji decyzję utrzymał.

Wśród argumentów był ten, że to stołeczna prokuratura pierwotnie wszczęła postępowanie. Skala „przekrętów” w SKOK Wołomin była jednak tak duża (setki podejrzanych w całym kraju), że śledztwo podzielono na wątki.

Za artykułu dowiesz sie m. in.

  • Dlaczego sprawę przeniesiono do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga

 

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.