Bytom Odrzański: W bibliotece będzie ciekawa debata

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Jakub Nowak

Bytom Odrzański: W bibliotece będzie ciekawa debata

Jakub Nowak

18 maja w gminnej bibliotece odbędzie się debata pt. „Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej”.

Debata jest częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. Do udziału w projekcie została zaproszona m.in. Biblioteka Publiczna w Bytomiu Odrz.

– Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – komentuje założenia projektu Janina Czechanowska dyrektor bytomskiej placówki. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00, będą w nim uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji, a także mieszkańcy. Udział weźmie też burmistrz Jacek Sauter, który objął debatę patronatem. Wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione m.in. na XI Kongresie Obywatelskim w listopadzie w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony prezydentowi Andrzejowi Dudzie.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.