Cały dzień ciężkiej pracy za kilka stówek. Stawki w komisjach wyborczych [2018]

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Sławomir Bobbe

Cały dzień ciężkiej pracy za kilka stówek. Stawki w komisjach wyborczych [2018]

Sławomir Bobbe

Pracując w komisji wyborczej można nieźle zarobić - ale w tym roku trzeba będzie szczególnie się napracować. Na chętnych czekają dwie komisje w każdym obwodzie głosowania i kilkanaście miejsc pracy.

W otwartych obwodach głosowań (czyli wszystkich poza miejscami typu szpital, dom pomocy społecznej czy więzienie) w skład komisji wejdzie dziewięć osób. Dotychczas było tak, że członkowie komisji dzielili się na dwie grupy - jedna z przewodniczącym komisji otwierała lokal wyborczy i pracowała do wczesnego popołudnia, a potem przychodziła druga grupa z wiceprzewodniczącym i pracowała aż do zamknięcia komisji. Potem wszyscy członkowie spotykali się, by liczyć głosy. Teraz będzie to niemożliwe.

Od rana do wieczora
- Głosowanie w wyborach odbywać się będzie od godziny 7.00 do godziny 21.00. W skład komisji wchodzić będzie 9 członków (lub 6 w obwodach zamkniętych). W każdym momencie głosowania obecnych musi być 2/3 jej składu - wyjaśnia Adam Dyla, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bydgoszczy.

Ale to nie koniec zmian.

Przeczytaj więcej na temat pracy w komisjach oraz o tym, jak będą funkcjonować podczas wyborów samorządowych w 2018 roku.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.