Camerimage się zbliża! Bydgoszczanie, stwórzcie zaplecze festiwalowe!

Czytaj dalej
Fot. fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/Filip Kowalkowski
Ewa Czarnowska-Woźniak

Camerimage się zbliża! Bydgoszczanie, stwórzcie zaplecze festiwalowe!

Ewa Czarnowska-Woźniak

Można zostać częścią wspaniałej imprezy, wystarczy podjąć się roli opiekuna i pomocnika gości Camerimage. A ten już coraz bliżej. I coraz więcej o nim wiemy.

Martyna pierwszy raz wolontariuszką Camerimage została w klasie maturalnej. - Było to dla mnie tak ważne i ekscytujące doświadczenie, że zerwałam się nawet z próbnej matury z polskiego - żartuje dziś. Wtedy trafiła do grupy w Multikinie, po roku - do głównego „pałacu festiwalowego”, opery. - To niezapomniane przeżycie, nie tylko dlatego, że widziałam gwiazdy światowego kina (wtedy na wyciągnięcie ręki miałam Keanu Reevesa) - wspomina. - Byłam pomocna gościom z całego świata, także „zwykłym” fanom kina, cieszę się, że wywieźli z mojego miasta, Bydgoszczy, świetne wrażenia.

Takie doświadczenia mogą zapisać na swych koncie także inni. Właśnie ruszył nabór do tegorocznego festiwalu.
- Zapraszamy wszystkich, którzy dzielą z nami pasję do kina i chcą współorganizować jeden z najważniejszych, międzynarodowych festiwali w Polsce! Nasi wolontariusze mają szansę zobaczyć najlepsze filmy jeszcze przed ich premierą, podszlifować angielski, gawędząc z gwiazdami światowego kina, zdobywać nowe znajomości i doświadczenia, które mogą zaprocentować w przyszłości - zachęca Aleksandra Paprocka z biura prasowego festiwalu. - Aby zostać wolontariuszem Camerimage, należy dokładnie zapoznać się z informacjami i wypełnić formularz zgłoszeniowy w zakładce Camerimage 2018 - Wolontariat. Kolejnym krokiem będzie zaproszenie wybranych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w Bydgoskim Centrum Finansowym 20. i 21. października. Dokładna data i godzina spotkania zostanie podana kandydatom po zakończeniu naboru zgłoszeń. Informacje wyślemy na adresy e-mail podane w formularzach. Termin zgłaszania się kandydatów upływa 14 października.

Festiwal operatorów filmowych to nie tylko wizyty gwiazd. Jak zawsze, przyjazd do Bydgoszczy planuje wielu miłośników kina, w tym studenci filmówek z całego świata, dla których często brakuje w tym czasie miejsc noclegowych. To właśnie głównie z myślą o nich, uruchamiany jest zawsze program Homestay, którego ideą jest oferowanie przez bydgoszczan noclegu gościom festiwalu, w zamian za szeroki dostęp do atrakcji Camerimage. Szczegóły tej „wymiany” również są dostępne na stronie www festiwalowej (zakładka Homestay).

Tymczasem już niemal codziennie organizatorzy zdradzają kolejne informacje o programie festiwalu i jego najważniejszych bohaterach. Od wczoraj wiadomo, że nagrodę dla duetu reżyser - operator odbiorą w Bydgoszczy Francuzi: autor zdjęć Jean-Marie Dreujou i reżyser Jean-Jacques Annaud.

26. International Film Festival Camerimage odbędzie się 10.-17.11.18

Więcej na https://camerimage.pl/

Ewa Czarnowska-Woźniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.