Chcą mieć smartfon, ale nie mają zamiaru za niego zapłacić

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod
Agnieszka Domka-Rybka

Chcą mieć smartfon, ale nie mają zamiaru za niego zapłacić

Agnieszka Domka-Rybka

„To tylko 30 złotych miesięcznie” - tak najczęściej klienci tłumaczą swoje długi wobec sieci komórkowych. Myśleli, że „nikt się nie upomni”. U nas najwięcej takich osób mieszka w Bydgoszczy, powiecie inowrocławskim i Toruniu.

Najczęściej klienci wpędzają się w spiralę zaległości, bo chcą dostać smartfon na korzystnych warunkach. Podpisują umowę na regularne doładowania. Jednak nie zamierzają ani robić doładowań, ani spłacać sprzętu.

Według danych CBOS (z lipca 2017 r.) z telefonów komórkowych korzysta w Polsce 92 proc. osób, z czego 57 proc. ma smart-fony (dwa lata wcześniej to było 50 proc.). Klasycznego telefonu komórkowego używa 43 proc., choć jeszcze w 2015 r. była to połowa badanych.

Ile wynoszą w naszym regionie zaległości z tego tytułu? Jaki dług ma niechlubny rekordzista? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.