Chłopak spod Wizny zgarnął w Gdyni wszystko

Czytaj dalej
Izabela Krzewska

Chłopak spod Wizny zgarnął w Gdyni wszystko

Izabela Krzewska

„Cicha noc” Piotra Domalewskiego zdobyła Złotego Lwa za najlepszy film na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017. Pochodzący z okolic Łomży reżyser opowiada nam o rozmowach emigrantów, podsłuchanych w autobusie jadącym z Białegostoku na warszawskie lotnisko oraz o życzliwej surowości Podlasian.

- To pana pełnometrażowy debiut reżyserski i od razu wielki sukces. Jest pan też autorem scenariusza. O czym chciał pan opowiedzieć w filmie „Cicha noc”?

- To nie był film z tezą, by potem dorobić do tej tezy fabułę. Czasem trzeba coś z siebie wyrzucić, a potem dopiero człowiek się zastanawia, dlaczego coś takiego napisał.

W artykule przeczytasz m.i.:

 • Jak wiele jest z naszego Podlasia w filmie „Cicha noc”?
 • Bohaterowie filmu „Cicha noc” to kompilacja osobowości różnych osób, które spotkał Piotr Domalewski na swojej drodze i historii, które usłyszał?
Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.