Chojniczanka pozostała na przyszły sezon w lidze

Czytaj dalej
Fot. Monika Smól
Tomasz Malinowski

Chojniczanka pozostała na przyszły sezon w lidze

Tomasz Malinowski

Gospodarze pokonali, po efektownej grze do przerwy, MKS Kluczbork.

Chojniczanka - MKS Kluczbork 3:1

Bramki: Biernat 2 (17, 38), Pietruszka (45+2) - Nitkiewicz (72, wolny).

CHOJNICZANKA: Podleśny - LisowskiI, Biernat, KieruzelI, Pietruszka - Grzelak I- Kosakiewicz, Zawistowski (55. Mrozik), Feruga (72. Rybski), Niedziela(77. Garbacik) - Mikita.

MKS: Pogorzelec - Niziołek I (90. Olszewski), Szewczyk, Orłowicz, Ganowicz - Kasperkie-wicz, Nitkiewicz, Brodziński, Deja (46. Giel), Madejski (46. Nowacki) - Kowalczyk.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Olsztyn). Widzów: ok. 2000.

Po wygraną „Chojna” ruszyła z impetem. Jeszcze nie dobiegła 1. minuta, a kąśliwy strzał Zawistowskiego sprawił Pogorzelcowi problem. Szkoda, że nie było dobitki. Potem strzelali Feruga i Grzelak, ale bez efektu bramkowego.

W 17. min. Zawistowski wykonał rzut rożny, a Biernat strzałem na raty (głową i nogą) dał prowadzenie. W ten sposób gracz z Chojnic uczcił swoje 24. urodziny. W 29. min. bliski gola był Feruga, lecz piłka przez niego uderzona trafiła tylko w wewnętrzną część poprzeczki i wyszła w pole.

Ale miejscowi byli wciąż nienasyceni; w 37. min. kolejna akcja - powtórka. Dośrodkowywał Zawistowski, a akcję zamknął kto? Biernat - środkowy obrońca „Chojny”(!). Gdy piłkarze i kibice zaczęli się udawać do bufetu, piłka spadła przed Pietruszką, który huknął lewą nogą w samo „okienko” bramki Pogorzelca.

Po przewie gra „Chojny” straciła na jakości. Były sytuacje, lecz zawiodła skuteczność.

Opinia trenera


Maciej Bartoszek:
Marcin Biernat (nad nr 6) zdobył pierwsze bramki w tym sezonie.
archiwum
- Jesteśmy szczęśliwi, a ta wygrana smakuje wyjątkowo. Gratuluję zawodnikom, na kolejkę przed końcem sezonu możemy się cieszyć z utrzymania. Ale w Siedlcach zagramy o 3 punkty.

Autor: Tomasz Malinowski

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.