Tomasz Rusek

Co gorzowianie myślą o budżecie obywatelskim?

Tak z podziału pieniędzy z budżetu obywatelskiego cieszyli się w lipcu: Iwona Kotwicka ze Stowa¬rzyszenia rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych Fot. Tomasz Rusek Tak z podziału pieniędzy z budżetu obywatelskiego cieszyli się w lipcu: Iwona Kotwicka ze Stowa¬rzyszenia rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych i Roman Kuźbiński z Nowego Gorzowa
Tomasz Rusek

- Jak się Wam dzieliło 4 mln zł na osiedlowe inwestycje? - zapytał ludzi magistrat. Wiemy, co odpowiedzieli mieszkańcy

Budżet obywatelski mamy w Gorzowie od 2012 r. W skrócie polega on na tym, że ludzie sami, podczas głosowania, wybierają, na jakie inwestycje czy remonty wydać pieniądze, które przypisano do ich dzielnicy. Dodatkowo wskazują też przedsięwzięcie ogólnomiejskie - dla całego Gorzowa. I to się naprawdę kręci: zawsze głosują tysiące ludzi!

W tym roku do podziału przez mieszkańców były ponad 4 mln zł.  Udział w głosowaniu wzięło 6.364 mieszkańców. Na kartach papierowych oddano 5.232 głosy, przez internet zagłosowały 1.132 osoby. Urzędnicy naliczyli łącznie 990 nieważnych głosów.

Zwycięzcą kategorii „inwestycja ogólnomiejska” okazała się budowa integracyjnego placu zabaw za filharmonią - pomysł pilotowany przez Iwonę Kotwicką i Romana Kuźbińskiego. 

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.