Coś dla zdrowia i rozrywki

Czytaj dalej

Coś dla zdrowia i rozrywki

Listopadowych wieczorów nie trzeba spędzać w domu. Miejskie instytucje oferują szereg ciekawych propozycji.

By nieco urozmaicić sobie początek listopadowego weekendu, można skorzystać z propozycji przygotowanych przez miejskie instytucje.

Dziś tj. 23 listopada o godz. 14 w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 14 rozpocznie się wernisaż wystawy „Oblicza odbicia”. Składają się na nią prace laureatek nagrody Muzeum Miasta Łodzi w 35. Konkursie im. Władysława Strzemińskiego „Sztuki Piękne 2018”, Katarzyny Grzonki oraz Weroniki Walisiewicz. Wstęp na wernisaż jest wolny.

O godz. 17 ruszają natomiast Piernikalia 2018, czyli Ogólnopolski Festiwal Ruchu Artystycznego Seniorów. Organizatorem jest Poleski Ośrodek Sztuki i jego filia przy ul. Bratysławskiej 6A na Karolewie. Pierwszy dzień jest przeznaczony dla koneserów dobrej muzyki. Dzień drugi (jutro, 24 listopada) to spotkanie z przyjaciółmi. Będzie bardzo wesoło i tanecznie. Wejście na obie imprezy jest bezpłatne.

Jeszcze powinny być wolne miejsca na andrzejkową imprezę taneczną, która odbędzie się dziś o godz. 18 w filii Centrum Kultury Młodych przy ul. Dąbowskiego 93.

W programie znalazły się tańce retro z poczęstunkiem na ciepło i zimno oraz andrzejkowymi wróżbami i zabawami. Impreza jest biletowana (30 zł od osoby), więcej informacji pod numerem telefonu (42) 641 82 81.

Również dziś o godz. 18 w Domu Kultury 502 przy ul. A. Sacharowa 18 zaplanowano koncert patriotyczny zespołu Retro pt. „Przy kominku z żołnierską piosenką”. Zaśpiewa Elżbieta Pacho przy akordeonowym akompaniamencie Zdzisława Fiuczka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, nie trzeba się też zapisywać.

Z kolei jutro, 24 listopada, w godz. 9 - 16 w przychodni przy ul. Leczniczej 6 odbędą się bezpłatne konsultacje pn. „Chwila dla zdrowia”. Będzie można spotkać się z dermatologiem, gastrologiem, endokrynologiem i dietetykiem.

Zapisy na konsultacje są przyjmowane pod numerem (42) 256-51-11 oraz w dniu wydarzenia w godz. 9 - 10. Na wizytę należy zabrać dowód oraz w miarę możliwości ostatnie wyniki badań.

W programie konsultacji znalazły się ponadto badanie poziomu cukru i cholesterolu, ważenie, mierzenie, obliczanie BMI, badanie hemoglobiny glikowanej, a także warsztaty: „Leczenie stopy cukrzycowej”, „Dieta i suplementacja dla diabetyków”, „Pielęgnacja cery jesienią”, „Jak radzić sobie z obniżonym nastrojem jesienią” oraz „Jak radzić sobie ze stresem”. Będzie też można poradzić się kosmetologa.

Zadanie pn. „Miejskie Centra Medyczne zapraszają pacjentów na konsultacje specjalistyczne i inne działania prozdrowotne i profilaktyczne” jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.