Marta Gawina

Czy Krywlany znów nam odlatują?

Lotnisko na Krywlanach ma zostać przebudowane do września 2018 roku. O ile wcześniej nie padnie ofiarą politycznej wojny. Fot. pixabay.com Lotnisko na Krywlanach ma zostać przebudowane do września 2018 roku. O ile wcześniej nie padnie ofiarą politycznej wojny.
Marta Gawina

Radni sejmiku poparli dotację na lotnisko. Radni miejscy wstrzymali się z decyzją. Chcą dyskusji. To oznacza, że przetarg na budowę pasa startowego nie zostanie rozstrzygnięty. Na razie

- Z lekkim niepokojem patrzę na to zamieszanie. Tym bardziej że harmonogram inwestycji jest napięty. Wierzę jednak w mądrość pana prezydenta i radnych - mówi Jan Nosal, szef Aeroklubu Białystok. Nie wyobraża sobie, że lokalne lotnisko na Krywlanach mogłoby nie powstać. A takie zagrożenie właśnie się pojawiło.

Na poniedziałkowych sesjach białostockiej rady miasta i sejmiku radni mieli podjąć decyzję w sprawie dodatkowych 16 mln zł na utwardzenie pasa startowego na Krywlanach. Taka kwoty bowiem zabrakło, żeby magistrat mógł rozstrzygnąć przetarg na projekt i budowę (miasto na Krywlany zaplanowało ok. 30 mln zł, najniższa oferta to ok. 44 mln zł).

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • co zarzucają prezydentowi radni PiS

 • o ile milionów złotych ma wzrosnąć inwestycja

 • czy radni mogą unieważnić przetarg

 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.