Alicja Kucharska

Czy miasto znów zabłyśnie?

Świebodzin walczy o miano świetlnej stolicy Polski. Najpiękniej oświetlone miasto wybierają mieszkańcy. Czasu, by zawalczyć jest niewiele Fot. Alicja Kucharska Świebodzin walczy o miano świetlnej stolicy Polski. Najpiękniej oświetlone miasto wybierają mieszkańcy. Czasu, by zawalczyć jest niewiele
Alicja Kucharska

Świebodzin walczy o tytuł świetlnej stolicy.

To już ósma edycja konkursu „Świeć się z Energą”. W roku ubiegłym Świebodzin został wybrany najpiękniej rozświetloną miejscowością w województwie lubuskim i wywalczył energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych. Nowoczesne urządzenia trafiły do świetlic wiejskich z terenu gminy. Czy i w tym roku Świebodzin zabłyśnie w konkursie? O tym zadecydują mieszkańcy, którzy swój głos w plebiscycie mogą oddać do 15 stycznia.

- Głosowanie zostało przedłużone. Pojawiła się również okazja, by zagłosować za pomocą SMS, dlatego zachęcamy, by oddać głos na nasze miasto. Świebodzin wygląda okazale i z pewnością zasługuje na miano świetlnej stolicy - zachęca Beata Amrogowicz, sekretarz gminy.

Pierwszym etapem konkursu jest etap wojewódzki, w którym za zajęcie pierwszego miejsca można wygrać sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych, przeznaczony na cel społeczny. W etapie ogólnopolskim do wygrania jest sprzęt AGD o wartości 40 tysięcy złotych.

Plebiscyt jest corocznym, ogólnopolskim przedsięwzięciem, w trakcie którego Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsce w kraju. W ubiegłym roku Świe-bodzin pokonał konkurentów z naszego województwa, a w etapie ogólnopolskim wywalczył szóste miejsce.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.