Czy wiesz, że...

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
WG

Czy wiesz, że...

WG

6 kwietnia ukazał się „Mały Książę”. Wybuchy na Słońcu są groźne dla Ziemi. Wydał majątek, żeby wyglądać jak Ken. W Wenecji działa licznik ludności.

6 kwietnia ukazał się „Mały Książę”

Książkę Antoine’a de Saint-Exupery’ego wydano po raz pierwszy 6 kwietnia 1943 roku. Bajka dla dzieci, ale również historia dla dorosłych z filozoficznym przesłaniem, zdobyła wielką popularność na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 270 języków i dialektów, a dotychczas sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy. Pierwsze polskie wydanie „Małego Księcia” ukazało się w 1947 roku.

Wybuchy na Słońcu są groźne dla Ziemi

W czasopiśmie „Nature Communications” opublikowano badania dotyczące aktywności Słońca. Według naukowców, erupcje słoneczne zagrażają życiu na Ziemi, oddziałując na jej pole magnetyczne. Takie zjawiska miały miejsce m.in. w 1859 i 1989 roku. Kataklizm zniszczy elektronikę, negatywnie wpłynie na rolnictwo oraz znacznie zwiększy zachorowalność na raka skóry.

Wydał majątek, żeby wyglądać jak Ken

Brazylijczyk Rodrigo Alves nie akceptował swojego ciała i chciał wyglądać, jak chłopak lalki Barbie. W ciągu kilku lat przeszedł ponad 40 operacji plastycznych, na które wydał 305 tys. funtów. Mężczyzna poddał się m.in. zabiegom liposukcji, botoksu, kształtowania łydek i wszczepienia implantów mięśni brzucha. Teraz czuje, że nabrał pewności siebie i odzyskał radość życia.

W Wenecji działa licznik ludności

Rodowici mieszkańcy włoskiego miasta założyli licznik, żeby zwrócić uwagę na stałe wyludnianie się Wenecji. Obecnie miasto zamieszkuje około 83,7 tys. ludzi. Dane są zaczerpnięte z urzędu stanu cywilnego w Wenecji. Na liczniku znajduje się również liczba mieszkańców w minionych stuleciach. W XV w. w Wenecji mieszkało prawie 200 tys. ludzi, w 1871 r. - 144 tys., a w 2001 r. już poniżej 100 tys.

Autor: WG

WG

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.