Danusia zasługuje na prawdziwy dom

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Gajewska - Ruc
Aleksandra Gajewska - Ruc

Danusia zasługuje na prawdziwy dom

Aleksandra Gajewska - Ruc

- Mam za sobą ludzi, którym na mnie zależy - mówi dziś chora Danuta. Jeszcze niedawno żyła w domu bez wody i ogrzewania.

- Nie narzekam i nie usprawiedliwiam się chorobą, ale niepełnosprawność jest dla mnie dużym ograniczeniem - mówiła 30-letnia Danuta ze Skwierzyny.

O chorej, ale niezwykle dzielnej kobiecie pisaliśmy w „GL” m.in. 25 stycznia („Chora, samotna kobieta, żyła bez prądu i wody). Danuta mieszkała w tragicznych warunkach. - W części domu, który odziedziczyła po rodzicach nie ma prądu. Brakuje kuchni, łazienki i WC. Gdy zobaczyliśmy jak mieszka, od razu zdecydowaliśmy o przeniesieniu jej w inne miejsce i zapewnieniu odpowiednich warunków oraz zorganizowaniu pomocy - mówiła Anna Taczała z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po artykułach w „GL” oraz tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny” odezwali się ludzie, których poruszyła historia Danuty.
- Mieliśmy już pierwsze deklaracje od osób, które chcą pomóc naszej podopiecznej. Bardzo nas to cieszy, bo wyremontowanie domu Danusi i zapewnienie jej odpowiednich warunków jest teraz dla nas jednym z najważniejszych celów - mówi Agnieszka Czaczkowska, kierowniczka skwierzyńskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiem, że mam za sobą ludzi, którym na mnie zależy. Bardzo się z tego cieszę

Zarówno Danusia jak i jej opiekunowie mają nadzieję, że już niedługo będzie mogła wrócić do domu. Do szczęśliwego zakończenia droga jest jednak jeszcze daleka. - Wciąż czekamy na licznik przedpłatowy. Zanim prąd zostanie podłączony do budynku, robimy co możemy. Byli już panowie z wodociągów, zrobili pomiary, pracownicy energetyki przygotowali przyłącza. Dostarczyliśmy też opał, kuchenkę gazową, część wyposażenia i materiałów budowlanych. Niezbędne nam są jednak środki na zakup szamba, instalacji wodno-kanalizacyjnej i na wykonanie ścian działowych do wydzielenia łazienki. Szukamy więc sponsorów - mówi Anna Taczała.

Danka jest wdzięczna za pomoc. Oprócz wiernego czworonożnego towarzysza, który nie odstępuje jej na krok, w jej życiu pojawili się nowi, równie ważni przyjaciele. - Wiem, że mam za sobą ludzi, którym na mnie zależy. Bardzo się z tego cieszę - mówi.

Kto chciałby pomóc Dance, może wpłacić pieniądze na konto stowarzyszenia Zielona Przystań w Skwierzynie: 65 1020 2036 0000 0102 0094 5121 z dopiskiem: Danusia. Przyda się też pomoc rzeczowa: meble i wyposażenie kuchenne oraz sprzęt AGD.

Aleksandra Gajewska - Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.