Rajmund Wełnic

Dawna „budowlanka” na mieszkania? Taki pomysł ma szczecineckie starostwo

Obecnie w budynku dawnej szkoły budowlanej przy ulicy Artyleryjskiej urzędują uczniowie szkoły muzycznej, która przeniosła się tu na czas remontu ich Fot. Rajmund Wełnic Obecnie w budynku dawnej szkoły budowlanej przy ulicy Artyleryjskiej urzędują uczniowie szkoły muzycznej, która przeniosła się tu na czas remontu ich siedziby przy ulicy 3 Maja
Rajmund Wełnic

Dawna „budowlanka” na mieszkania? Taki pomysł ma szczecineckie starostwo. Zmiana przeznaczenia tego terenu zależy jednak od radnych miejskich.

Władze powiatu złożyły w ratuszu wniosek o zmianę w planie zagospodarowania, dotyczącą przeznaczenia działki przy ulicy Artyleryjskiej, na której znajdują się zabudowania dawnej szkoły budowlanej.

Zgodnie z nim cały ten teren - z celów edukacyjnych - miałby się zostać przeznaczony pod budownictwo wielorodzinne i usługi. Radni miejscy na najbliższej sesji zdecydują o rozpoczęciu prac nad zmianą planu.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.