Maksymilian Rybicki

Dla ciała, ale również dla ducha. Spacery i zajęcia na świeżym powietrzu

Dla ciała, ale również dla ducha. Spacery i zajęcia na świeżym powietrzu
Maksymilian Rybicki

W najbliższą niedzielę, 14 lipca, o godz. 11 Ogród Botaniczny w Łodzi (ul. Retkińska 39/65) zaprasza na spacer pod hasłem „Barwy lata”. Uczestnicy przekonają się, jak wiele ciekawych roślin można zobaczyć w „Botaniku” o tej porze roku.

Na wycieczkę nie trzeba się zapisywać, wstęp do ogrodu kosztuje 8 zł (bilet normalny) i 4 zł (ulgowy).

Także w niedzielę o godz. 14 Muzeum Miasta Łodzi organizuje spacer „Szlakiem łódzkich podwórek - bałuckie zakamarki”. Poprowadzi go Joanna Orzechowska. Wycieczka szlakiem przydomowych przestrzeni Bałut będzie okazją do poznania miejsc, w których zachowały się ślady dawnego życia społecznego. Podczas wędrówki uczestnicy zobaczą, jak niegdyś tętniła życiem ta dzielnica. Zapisy pod numerami 692-926-319, (42) 307-13-82 lub mailem [email protected]. Koszt to 3 zł (bilet normalny) i 1 zł (ulgowy).
W każdą niedzielę lipca i sierpnia w parku Źródliska I (przy altanie) można poćwiczyć tai chi. Zajęcia organizują Akademia Tai Chi i Lok Hup. Wystarczą dobre chęci i wygodny strój, by wziąć udział w powolnej, pełnej wdzięku gimnastyce, która sprawia wrażenie tańca. Nie ma zapisów ani opłat.

W parku Źródliska I można także posłuchać muzyki. Na Letnie Koncerty w Altanie (odbywające się w wakacyjne niedziele o godz. 17) zapraszają Zielona Łódź i Akademia Muzyczna im. Bacewiczów. Organizatorzy chcą przywrócić tradycję koncertowania w zabytkowej altanie. Już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień koncertowała tam orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera, a park Źródliska był pierwszym miejscem publicznej, masowej rozrywki. Koncerty odbywały się tutaj aż do lat 60-tych XX wieku. Udział jest bezpłatny.

Maksymilian Rybicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.