MM

Do obejrzenia i posłuchania

Do obejrzenia i posłuchania
MM

Wystawy, spotkania, koncerty

Centrum Twórczości „Lutnia” i Galeria In Blanco przy ul. Łanowej 14 zapraszają na wystawę fotografii pt. „Góry Zbyszka Łuczaka”. Ekspozycję można oglądać do 31 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny, więcej informacji pod numerem telefonu (42) 652-62-27.

W każdą wakacyjną środę w godz. 13 - 15 można odwiedzić Klub Sąsiedzki w Domu Wielopokoleniowym przy ul. Wólczańskiej 168. W czasie spotkań zaplanowano zajęcia integrujące, warsztatowe (rękodzielnicze, plastyczne), zajęcia wspierające zachowanie aktywności społecznej i inne. Jednocześnie od wtorku do piątku, w godz. 15– 19 w Klubie Sąsiedzkim odbywają się spotkania międzypokoleniowe, wieczorki tematyczne, zajęcia muzyczne, plastyczne, rękodzielnicze, spacery i gry. Są bezpłatne i otwarte, nie ma zapisów.

Przez cały sierpień w parku Źródliska I odbywają się Letnie Koncerty w Altanie (w niedziele o godz. 17). Zapraszają na nie Zielona Łódź oraz Akademia Muzyczna im. Bacewiczów w Łodzi.
Organizatorzy chcą przywrócić tradycję koncertowania w zabytkowej Altanie. Już pod koniec XIX wieku w każdy letni świąteczny dzień koncertowała tam orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera, a park Źródliska był pierwszym miejscem publicznej, masowej rozrywki. Koncerty odbywały się tutaj aż do lat 60-tych XX wieku. Wstęp jest bezpłatny, nie ma też zapisów.

MM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.