Sławomir Draguła

Drogowcy gotowi do walki z zimą na Opolszczyźnie

W razie potrzeby na trasy wojewódzkie Opolszczyzny będą mogły wyjechać 34 pługoposypywarki, 24 pługi oraz sprzęt pomocniczy: ładowarki, równiarki i Fot. Archiwum W razie potrzeby na trasy wojewódzkie Opolszczyzny będą mogły wyjechać 34 pługoposypywarki, 24 pługi oraz sprzęt pomocniczy: ładowarki, równiarki i spycharki.
Sławomir Draguła

Pługi, piaskarki i inny specjalistyczny sprzęt są przygotowane, by wyjechać na opolskie drogi. Sprzęt wyposażony jest w nadajniki GPS, by była możliwość monitorowania jego pracy.

- Jesteśmy przygotowani do zimy, zgromadzony jest cały potrzebny sprzęt oraz sól i piasek do posypywania dróg - mówi Arkadiusz Branicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu. - To wszystko zapewniają firmy, które wybraliśmy w przetargu na świadczenie usług zimowego utrzymania dróg.

W razie potrzeby na trasy wojewódzkie Opolszczyzny będą mogły wyjechać 34 pługoposypywarki, 24 pługi oraz sprzęt pomocniczy: ładowarki, równiarki i spycharki.

Planem zimowego utrzymania w nadchodzącym sezonie zimowym objętych jest 932,7 km dróg wojewódzkich. Te nieobjęte to 14,7 km.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.