Drugi most na Odrze powstanie za dwa lata

Czytaj dalej
Fot. bluceam.pl Mariusz Nowaczyk
Józef Piasecki

Drugi most na Odrze powstanie za dwa lata

Józef Piasecki

W październiku zostanie oddany do użytku odcinek S3 Sulechów – Zielona Góra, a także druga nitka obwodnicy Gorzowa

Druga jezdnia S3 między Sulechowem a węzłem Zielona Góra Północ miała być gotowa do sierpnia 2017 r. Najnowszy termin to połowa października. Wtedy kierowcy pojadą obiema jezdniami, o czym informuje Marek Pilaczyński z zielonogórskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Powodem opóźnienia jest poszerzenie zakresu remontu starej jezdni S3.
W październiku kierowcy przejadą pierwszym z nowych mostów na Odrze w okolicach Cigacic. Drugi powstanie w miejscu starego, który zostanie wyburzony. Ma on zostać oddany do użytku w przyszłym roku. Niektórzy mylnie sądzą, że wyburzony ma zostać zabytkowy most w Cigacicach.

Opóźnienia są także na budowie drugiej nitki obwodnicy Gorzowa Wlkp. Miała być ona gotowa w kwietniu 2017 r., później podawano termin czerwcowy i lipcowy. A będzie październikowy. – Do 3 października wykonawca ma udostępnić kierowcom obwodnicę w pełnym zakresie, a więc dwie jezdnie wraz z węzłami – deklaruje M. Pilaczyński.

Ciekawostką może być to, że między Sulechowem a Zieloną Górą w nawierzchni starej jezdni pojawią się dwie warstwy z domieszką gumy, natomiast na nowej jezdni będzie jedna taka warstwa. To nowa technologia, zastosowana w Polsce po raz pierwszy.
Na odcinku Zielona Góra – Niedoradz prace są zaawansowane w około 50 procentach. Oddanie do użytku prawdopodobne jest w maju przyszłego roku. Odcinek Niedoradz – Nowa Sól jest także planowany do oddania w 2018 r. Wykonuje go firma Budimex.

Odcinek Nowa Sól – Kaźmierzów (w dolnośląskim) ma termin oddania do użytku w połowie przyszłego roku. Prace są tam zrealizowane w połowie. – Rok 2018 będzie czasem oddawania dla kierowców kolejnych odcinków S3. Zaczynając od węzła Zielona Góra Północ, a kończąc na węźle Kaźmierzów – zapowiada M. Pilaczyński.
Tymczasem podwykonawcy robót na S3 w Dolnośląskim protestują.

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.