Dyrektor szkoły w Poznaniu aresztowany. Jest podejrzany o molestowanie nieletnich uczennic

Czytaj dalej
Fot. Paweł Matysiak
Norbert Kowalski, Łukasz Cieśla

Dyrektor szkoły w Poznaniu aresztowany. Jest podejrzany o molestowanie nieletnich uczennic

Norbert Kowalski, Łukasz Cieśla

Zbigniew A., dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Poznaniu, został aresztowany za molestowanie dwóch uczennic. Mężczyzna usłyszał już zarzuty ze strony prokuratury. On sam nie przyznaje się do winy.

Dyrektor został zatrzymany 19 czerwca, w zeszły wtorek, z samego rana. Śledztwo wszczęto miesiąc wcześniej, krótko po tym, jak w swoim gabinecie miał molestować jedną z uczennic. Zawołał ją do swojego gabinetu. Podczas rozmowy wypytywał nastolatkę o jej życie intymne, kontakty seksualne. Po czym, według relacji dziewczyny, podszedł do niej i zaczął ją całować oraz dotykać. Ona się wyrywała. Przed wyjściem z gabinetu wręczył jej swój adres mailowy.

Dziewczyna szybko zawiadomiła swoją mamę, prokuratura wszczęła śledztwo. Wyszło na jaw, że rok wcześniej dyrektor miał całować w swoim gabinecie inną uczennicę. I ona, wezwana na przesłuchanie, opowiedziała o niewłaściwym zachowaniu pedagoga.

Dowodami przeciwko dyrektorowi są zeznania obu nieletnich uczennic. Nieoficjalnie mówi się także, że obciąża go korespondencja mailowa i SMS-owa potwierdzająca chęć nawiązywania przez niego intymnych relacji z uczennicami.

Śledczy postawili dyrektorowi dwa zarzuty. Oba dotyczą dotykania nieletnich uczennic w miejscach intymnych.

– Pełniąc funkcję dyrektora Zbigniew A., nadużył zaufania małoletniej i doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej

– mówi o zarzutach sędzia Aleksander Brzozowski, rzecznik poznańskiego Sądu Okręgowego.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy Poznań Grunwald i Jeżyce aresztował dyrektora na trzy miesiące. Sąd uznał, że 56-letni dyrektor, będąc na wolności, mógłby mataczyć w sprawie poprzez wpływanie na relacje pokrzywdzonych uczennic.

– Główną przesłanką była obawa o to, że Zbigniew A. mógłby próbować wpływać na zeznania pokrzywdzonych oraz świadków, którzy już zostali przesłuchani lub dopiero będą przesłuchiwani. Do tego dochodzi również surowość kary. Za te czyny grozi do 8 lat więzienia – mówi sędzia Aleksander Brzozowski.

Zbigniew A. od lat był dyrektorem Zespołu Szkół Elektrycznych
Paweł Matysiak

Dyrektor nie przyznaje się do winy. Niewykluczone, że usłyszy kolejne zarzuty. Śledczy sprawdzają przebieg innych wizyt nastolatek w jego gabinecie.

Jak sprawę komentuje szkoła oraz władze miasta? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 35% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Norbert Kowalski, Łukasz Cieśla

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.