Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tomasz Mikulicz

Dzieci od września pojadą za darmo. Ale tylko w I strefie. Radni zgodzili się na darmowe przejazdy dla uczniów

Aleksandra Piwowarczyk, Gabriela Szymańska, Weronika Rybnik i Zuzanna Rutkowska uważają, że będzie im wygodniej dojeżdżać do szkoły. Fot. Magdalena Sienkiewicz Aleksandra Piwowarczyk, Gabriela Szymańska, Weronika Rybnik i Zuzanna Rutkowska uważają, że będzie im wygodniej dojeżdżać do szkoły.
Tomasz Mikulicz

Bardzo dobry pomysł - cieszy się Weronika Rybnik z podstawówki nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi w Białymstoku. Tak komentuje uchwałę radnych. Wczoraj wprowadzili bezpłatną komunikację miejską dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

- Autobusami jeździmy codziennie. Do szkoły, do domu, niektórzy z przesiadkami, a inni spoza miasta. Przyda nam się to też w wolnym czasie. Na pewno będziemy częściej korzystać z autobusów - dodaje Weronika.

Zdaniem dyrektora placówki, mgr Bogdana Wróbla, będzie to duże ułatwienie, szczególnie dla uczniów klas sportowych, którzy często dojeżdżają do szkoły autobusami z odległych części miasta.

Uczniowie pojadą za darmo od 1 września. Tak zadecydowali w poniedziałek radni. Ale nie jednogłośnie. Komitet Truskolaskiego był przeciw. PO się wstrzymała. - Mamy rok wyborczych baletów. Ale w przyszłym roku przyjdzie nam za nie zapłacić - grzmiał Maciej Biernacki z PO.

Wieszczył, że po wyborach czeka nas podwyżka cen biletów. - Bo z czegoś trzeba będzie pokryć lukę w dochodach, jaka powstanie przez wprowadzenie tej uchwały - mówił.

A jeśli nie podwyżki to trzeba będzie skądś zabrać pieniądze. - Tylko skąd? - pytał Biernacki.

- Będziemy prosić przyszłego prezydenta, by bardziej racjonalnie wydatkował pieniądze - odpowiedział mu Piotr Jankowski z PiS.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Tomasz Mikulicz

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.