Dzieje się! Centrum zdrowia matki i dziecka coraz bliżej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Dzieje się! Centrum zdrowia matki i dziecka coraz bliżej

Leszek Kalinowski

Lubuskie jest białą plamą pod względem leczenia dzieci. Zmienić to ma budowa centrum pediatrii. Czytelnicy pytają, na jakim etapie jest ta ważna inwestycja?

- O budowie centrum pediatrii mówi się i pisze od 2009 roku. Wiem, że to skomplikowana sprawa, ale ja nie mogę się już jej doczekać - mówi Izabela Halińska - Kucera z Zielonej Góry. - Może dla kogoś, kto nie ma chorego dziecka, sprawa nie ma takiego znaczenia. Ale ja wiem, co znaczą ciągłe wyjazdy na leczenie.

Województwo lubuskie pod względem specjalistycznego leczenia dzieci jest białą plamą na mapie Polski. Wiele razy podkreślała to m.in. prof. Ewa Gorczyńska, specjalista onkologii i hematologii dziecięcej. Zachęcała Lubuszan, by takie centrum wybudowali. Była pewna, że jest to możliwe, choć niektórym wydaje się nierealne. Tak samo było z powstaniem Centrum Hematoonkologii we Wrocławiu.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.