Urszula Sobol

Edukator – Asystent studenta WSPiA w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie

Edukator – Asystent studenta WSPiA w konkursie Nasze Dobre Podkarpackie Fot. Materiały uczestnika konkursu
Urszula Sobol

Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie zgłosiła do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie unikalne narzędzie dydaktyczne - Edukator – Asystent studenta WSPiA. Dzięki niemu studenci mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno – edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych.

WSPiA to jedyna uczelnia w Polsce, która wprowadziła tak rozbudowane narzędzie, jakim jest Edukator studenta.

Edukator powstał już w 2015 roku i jest autorskim pomysłem prof. Jerzego Posłusznego, rektora WSPiA. Głównym założeniem tego innowacyjnego systemu jest umożliwienie studentom systematycznego zdobywania wiedzy. W WSPiA każdy przedmiot podzielony jest na tematy, które student musi zaliczyć w danym semestrze. Materiały do nauki poszczególnych tematów otrzymuje on właśnie w Edukatorze.

Dzięki temu studenci mają dostęp do rozmaitych materiałów dydaktyczno – edukacyjnych: repetytoriów, fragmentów podręczników, artykułów, skryptów, kazusów i wielu innych. W Edukatorze zamieszczony jest także dokładny scenariusz realizacji tematów. Przed każdymi zajęciami studenci otrzymują zakres tematyczny oraz materiały, które pomogą im zrozumieć dane zagadnienie. Ponadto do dyspozycji mają repetytorium w formie elektronicznej z przykładowymi pytaniami egzaminacyjnymi.

Edukator cały czas jest rozwijany i dostosowywany do potrzeb i wymagań studentów. Narzędzie to docenione zostało m.in. przez NCBiR, które przyznało WSPiA blisko ćwierć miliona złotych na jego dalszy rozwój.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.