Edyta Górniak mówi o 12-latce z Suwałk, że ma niezwykły głos

Czytaj dalej
Fot. Archiwum rodzinne
Tomasz Kubaszewski

Edyta Górniak mówi o 12-latce z Suwałk, że ma niezwykły głos

Tomasz Kubaszewski

Praktycznie nie zdarza się, by 12-latka wydała płytę z piosenkami napisanymi specjalnie dla niej. Album Moniki Bogdanowicz , suwalskiej gimnazjalistki, zatytułowany „Za mała” ukaże się już w przyszłym tygodniu.

Edyta Górniak powiedziała o niej, że ma niezwykły głos. Szczególnie jak na 12-latkę. Jurorów telewizyjnego programu „Hit Hit Hurra!” zachwyciła wykonaniem trudnych piosenek Krystyny Prońko oraz francuskiej wokalistki Indili.

Monika Bogdanowicz śpiewa praktycznie od dziecka.

- Jak miałam 6 lat tata zauważył, że ładnie mruczę - opowiada o sobie.

Rodzice zapisali zdolne dziecko na zajęcia do muzyka, pedagoga i instruktora w Suwalskim Ośrodku Kultury Wiesława Jarmoca. Monika robiła błyskawicznie postępy. Na scenie wystąpiła po raz pierwszy, gdy miała 7 lat. Potem brała udział w dziecięcych festiwalach oraz w programach telewizyjnych. Występowała już m.in. w „Małych gigantach”, emitowanych przez TVN oraz w „Petersburski Music Show”, pokazywanym przez TVP ABC. Teraz można ją zobaczyć w „Hit Hit Hurra!”, czyli w TVP 1.

Monika zakończyła też nagrywanie swojej pierwszej płyty. Muzykę, specjalnie dla niej, napisał W. Jarmoc, zaś większość tekstów inny suwalczanin - Zbigniew Gniedziejko. Powstał z tego ciekawy zestaw jedenastu, niekoniecznie dziecięcych piosenek. W niektórych z nich głos 12-latki brzmi niemal tak, jak osoby dorosłej.

Monika jest uczennicą I klasy Gimnazjum nr 5 w Suwałkach. Oprócz śpiewania, zajmuje się też tańcem.

Tomasz Kubaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.