Ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Zasłużyli na same pochwały

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Mariusz Klimaszewski

Ekstraklasowa Jagiellonia Białystok. Zasłużyli na same pochwały

Mariusz Klimaszewski

Żółto-czerwoni swoją grą zasłużyli na same pochwały. Jagiellończycy są liderami różnych ekstraklasowych klasyfikacji.

Koniec roku jest okazją do różnych podsumowań, wyboru najlepszych piłkarzy, jedenastek, drużyn, trenerów itp. Mijający 2016 rok i ostatni sezon był wyjątkowo udany dla piłkarzy Jagiellonii Białystok i trenera Michała Probierza. Pozycja lidera Lotto Ekstraklasy po 20. kolejkach budzi szacunek u rywali, kibiców i ekspertów.

W różnych zestawieniach nie brakuje nazwisk białostockich piłkarzy. Ostatnio dziennikarze „Przeglądu Sportowego” opublikowali swoją jedenastkę ekstraklasy jesieni, w której to znalazło się aż czterech podopiecznych trenera Probierza. W defensywie znaleźli się Brazylijczyk Guti oraz ma lewym skrzydle Piotr Tomasik. Na pozycji ofensywnego pomocnika widzimy Konstantina Vassiljeva, a w ataku jest nie kto inny, jak Fedor Cernych, który także został doceniony w swojej ojczyźnie. Na Litwie został wybrany Piłkarzem Roku.

Cernych jest trzeci w klasyfikacji na króla strzelców ekstraklasy. Ma na swoim koncie 9 zdobytych bramek, zaliczył też dwie asysty.

Kibice liczą, iż ten dorobek przynajmniej podwoi na wiosnę. Sam piłkarz też ma duże aspiracje.

- Teraz jedziemy na urlopy, by wypocząć. Potem bierzemy się za robotę i walczymy o mistrzostwo Polski - mówi jeden z najlepszych napastników polskiej ekstraklasy i najlepszy piłkarz na Litwie.

Szkoleniowiec Jagiellonii uważa, że na wynik zapracował cały zespół. - Nie chcę wystawiać indywidualnych not, gdyż jedni strzelali gole, inni asystowali, jeszcze inni wyróżniali się w obronie. Funkcjonowaliśmy dobrze jako drużyna i to jest najważniejsze. Na pewno była to runda dobra w naszym wydaniu, w której rozegraliśmy sporo solidnych spotkań - mówi Probierz.

Konstantin Vassiljev jest jednym z najlepszych piłkarzy grających w polskiej ekstraklasie

Portal weszlo.com także miał swoje podsumowanie, w którym trzy wyróżnienia otrzymał „Cesarz Estonii” Konstantin Vassiljev. Nasz piłkarz, który miał udział aż przy 19 bramkach strzelonych przez Jagiellonię wygrał klasyfikację na najlepszego obcokrajowca, piłkarza oraz pomocnika.

- Cieszę się, że od kilku lat utrzymuję równy poziom. W tym sezonie udało mi się zaliczyć kilka ważnych bramek i asyst. Mam nadzieję, że po zimowym okresie przygotowawczym będę jeszcze silniejszy - mówi Vassiljev.

- Pod względem klubowym na pewno był to mój najlepszy rok - dodaje Kosta.

Piłkarze rozjechali się już na zasłużony odpoczynek. Wakacje jednak nie będą długie, bo już na 10 stycznia mają zaplanowany pierwszy trening po przerwie. Od 15 stycznia do 5 lutego drużyna ma zaplanowane zgrupowanie w tureckim Belek, gdzie zagra sześć spotkań kontrolnych, a rywalami będą drużyny: Łudogorec Razgrad, Alanyaspor, Dinamo Tbilisi, Terek Grozny oraz Spartak Trnawa.

Liga ruszy 12 lutego i na start mecz z Lechią Gdańsk.

Mariusz Klimaszewski

Nazywam się Mariusz Klimaszewski i kieruję Działem Sportowym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zajmuję się tematyka sportową. Opisuję najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie od 1985 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.