Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma dłuższą ważność. Nie jest obowiązkowa, ale potwierdza nasze prawo do świadczeń zdrowotnych

Czytaj dalej
Urszula Sobol

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ma dłuższą ważność. Nie jest obowiązkowa, ale potwierdza nasze prawo do świadczeń zdrowotnych

Urszula Sobol

O Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego rozmawiamy z Rafałem Śliżem, rzecznikiem prasowym Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. - Od początku maja wydłużono termin ważności EKUZ. To ważny dokument, który w razie nagłego wypadku lub choroby, umożliwia korzystanie z leczenia w ramach ubezpieczenia w krajach europejskich, ale nie tylko - informuje rzecznik.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument unijny, który umożliwia korzystanie z leczenia w ramach ubezpieczenia w każdym innym niż Polska państwie w Unii Europejskiej. Czy w czasach pandemii te karty cieszą się zainteresowaniem?
Okres pandemii zmniejszył zainteresowanie kartami EKUZ, jednak mimo tego w tym roku Podkarpacki NFZ wydał ich aż 42 tysiące, a wakacje nadal trwają.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Urszula Sobol

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.