(maw)

Fałszywi policjanci i wnuczkowie w tym roku już wyłudzili od seniorów z regionu 1,4 mln zł!

Fałszywi policjanci i wnuczkowie w tym roku już wyłudzili od seniorów z regionu 1,4 mln zł! Fot. 123RF
(maw)

To dane tylko za pierwsze półrocze 2018 roku. Kilka dni temu jeden z oszustów wpadł na gorącym uczynku, a pieniądze odzyskano.

Wszystko rozegrało się w Bydgoszczy, na Szwederowie. Fałszywy oficer CBŚ odebrał gotówkę od 85-letniej kobiety. Policjanci, którzy obserwowali całe zdarzenie, po chwili zatrzymali oszusta. Akurat przebierał się w bocznej ulicy. Pod zdjętym ubraniem miał kolejne, co wskazywało, że zdjęty wcześniej strój służył jako kamuflaż. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli kopertę, w której znajdowała się gotówka. Po przeliczeniu okazało się, że było to 20 tys. zł. Zatrzymanym jest 56-latek bez stałego miejsca zameldowania w Polsce. Funkcjonariusze ustalili, że Bogdan Z. wynajmował pokój w hostelu w Bydgoszczy. Po przeszukaniu okazało się, że znaleziono w nim ponad 1300 dolarów amerykańskich oraz 9,7 tys. zł pochodzących z niezgłoszonego wcześniej przestępstwa oszustwa. Najprawdopodobniej 56-latek także wyłudził je metodą na oficera CBŚ.

- Zatrzymany decyzją Sądu Rejonowego w Bydgoszczy został aresztowany na 3 miesiące. Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany wraz z innymi osobami mógł dopuścić się co najmniej kilku innych tego typu oszustw na terenie całego kraju. Straty mogą przekroczyć 100 tys. złotych - informuje podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Jak dodaje, sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci próbują ustalić pozostałych członków szajki naciągającej starsze osoby.

Więcej o metodach działania oszustów - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(maw)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.