Festiwal prędkości wodnych bolidów F1

Czytaj dalej
Fot. R. Nowacki
Mariusz Klimaszewski

Festiwal prędkości wodnych bolidów F1

Mariusz Klimaszewski

Mistrzostwa świata Łodzi Wytrzymałościowych - Necko Endurance.

Do Augustowa po raz kolejny ściągają kierowcy najszybszych wodnych łodzi. W najbliższy weekend, 7-9 lipca po raz trzynasty odbędą się tam Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. Na jeziorze Necko zaroi się od bolidów Formuły 1 F1 H2O, które osiągają prędkość nawet do 200 km/h! To drugi etap eliminacji o tytuł Mistrza Świata i jedyne takie zawody w Polsce.

W Mistrzostwach Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance wystąpią czołowi zawodnicy F1 H20 m.in. Philippe Chiappe, Peter Morin, Nelson Morin, Shaun Torrente, Roman Vandyshev, Konstantin Ustinov, Eddaras Riabko, Jeremy Brisset.

11 ekip walczyć będzie o tytuł w dwóch klasach: S2 i S3. Bolidy przez 6 godzin w sobotę i niedzielę ścigać się będą po wyznaczonej pętli na jeziorze Necko z prędkością do 200 km/h. W sobotę dodatkową atrakcją będzie show na wodzie na łodzi z klasy O-500 w wykonaniu Tadeusza Haręzy, wielokrotnego mistrza świata, Europy i Polski.

Oficjalne otwarcie Mistrzostw Necko Endurance odbędzie się w piątek o godz. 20.00 w amfiteatrze. Wcześniej, około godz. 18.00 wszystkie zespoły przejadą ulicami Augustowa. W sobotę, 8 lipca zawody trwać będą od godz. 9.00 do 15.00, po zawodach o godz. 15.30-16.30 zaplanowano show Tadeusza Haręzy, a w niedzielę wyścig finałowy odbywać się będzie w godz. 11.00 - 17.00.

Mariusz Klimaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.