Piotr Jach

Film z łodzianką w roli głównej

Film z łodzianką  w roli głównej
Piotr Jach

Na półmetku są zdjęcia do realizowanego w Łodzi serialu „Ultraviolet”, który dla stacji AXN produkuje Sony Pictures Television przy współpracy ze studiem Opus Film. Wczoraj plan filmowy przeniósł się na ul. Tuwima 28.

„Ultaviolet” będzie serialem kryminalnym. Jego fabuła inspirowana była książką Deborah Halber „The Skeleton Crew”. W filmie poznamy trzydziestoletnią Olę Serafin, która po kilku latach wraca z Londynu do Łodzi. Pragnąc rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci, której była świadkiem, kontaktuje się przez internet z grupą detektywów rozwikłujących sprawy za trudne dla policji. Każdy odcinek, łącznie będzie ich 10, będzie opowiadał o kolejnej zagadce. Jednym z wyróżników filmu będzie sposób komunikowania się współpracowników, którzy mają się porozumiewać głównie przez sieć.

Wszystkie zdjęcia do serialu są kręcone w Łodzi, która nie będzie w nim udawać innego miasta. Przyszli widzowie na pewno rozpoznają wiele dobrze znanych sobie miejsc. Filmowcy rejestrowali już sceny m.in. w parku im. Piłsudskiego, wczoraj na ul. Tuwima, a w planie produkcyjnym są również inne rozpoznawalne na pierwszy rzut oka lokacje, nie tylko na ul. Piotr-kowskiej.

W obsadzie znane nazwiska: główną rolę gra łodzianka Marta Nieradkiewicz, jej matkę - Agata Kulesza (odtwórczyni głównej roli w nagrodzonej Oscarem „Idzie”). Poza tym: Magdalena Czerwińska (grała m.in. w kręconym w Łodzi „Komisarzu Aleksie”), Batłomiej Topa (znany z wielu ról filmowych absolwent łódzkiej Filmówki), Michał Żurawski (oprócz udziału w wielu filmach pamiętny uczestnik reality show „Azja Express” z anteny stacji TVN), Marek Kalita („Drogówka”, „Czerwony pająk”), Sebastian Fabijański („Tancerze”, „Misja Afganistan”). Serial reżyserują: Jan Komasa („Sala samobójców”, „Miasto 44”) i Sławomir Fabicki („Miłość”, „Zbrodnia 2”).

„Ultraviolet” ma być emitowany już jesienią br.

Piotr Jach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.