Fundusz Dróg Samorządowych. Kasy mniej, ale rząd i tak się przed wyborami chwalił

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski/zdjęcie ilustracyjne
Wojciech Mąka

Fundusz Dróg Samorządowych. Kasy mniej, ale rząd i tak się przed wyborami chwalił

Wojciech Mąka

Premier obiecał pieniądze na Fundusz Dróg Samorządowych, ale w tej chwili już kasa funduszu jest... pusta. Pieniędzy było o wiele mniej niż jeszcze rok temu, mimo tego rząd chwali się tym, co będzie w roku 2021.

- Już po raz kolejny, ogromna kwota, przeszło 150 milionów złotych trafi z budżetu państwa do samorządów województwa kujawsko-pomorskiego. Środki te będą mogły być wykorzystane na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i dróg gminnych w 2021 roku - poinformował w ubiegłym tygodniu Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Jan Szopiński, bydgoski poseł Lewicy, uważa tymczasem: - Powiem szczerze, że coś mi tu nie gra, jeśli chodzi o rok obecny. Pan premier przed wyborami zapowiadał pieniądze na FDS jeszcze w tym roku. Tymczasem z odpowiedzi na moją interpelację wynika, że kasy po prostu nie ma, została rozdysponowana...

Fundusz zamknięty

- Wysokość dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych na zadania powiatowe i gminne jest uzależniona od dochodów danej jednostki samorządu terytorialnego, im niższy dochód własny jednostek samorządu terytorialnego, tym większa wartość dofinansowania, przy czym maksymalne dofinansowanie może wynieść aż do 80 procent kosztów realizacji zadania - wyjaśnia w odpowiedzi na interpelację posła Szopińskiego Sebastian Skuza, sekretarz stanu w ministerstwie finansów.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.