Gala Osobowość Roku 2017. Wspaniali laureaci i zacni goście ZDJĘCIA + WIDEO Poznajcie osobowości województwa sląskiego

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugała-Azarko
Bartosz Wojsa

Gala Osobowość Roku 2017. Wspaniali laureaci i zacni goście ZDJĘCIA + WIDEO Poznajcie osobowości województwa sląskiego

Bartosz Wojsa

Wieczorowe suknie, gustowne garnitury, mnóstwo dobrej zabawy i ogromna radość. Tak było na gali wręczenia nagród w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” – Osobowość Roku 2017. Laureaci w minioną środę spotkali się w Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Honorowy tytuł Osobowości Roku 2017, przyznany przez kapitułę DZ, otrzymała Monika Jaskólska, działaczka charytatywna i inicjatorka akcji „Maluch dla Toma Hanksa”.

To wyróżnienie daje mi mocnego kopa do dalszej pracy – mówiła Monika Jaskólska, działaczka charytatywna i inicjatorka akcji „Maluch dla Toma Hanksa”. To właśnie ona otrzymała główną nagrodę, honorowy tytuł Osobowości Roku 2017, przyznany jej przez kapitułę „Dziennika Zachodniego”. Ale nagrody otrzymało też wiele innych znakomitych osób.

Podczas gali, która miała miejsce w środę, 28 lutego, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, nagrodziliśmy wszystkich laureatów z miast i powiatów woj. śląskiego, którzy zebrali najwięcej głosów w akcji „Osobowość Roku 2017”. Później nagrody powędrowały też do rąk zwycięzców w kategoriach wojewódzkich.

RELACJA ZDJĘCIOWA I WIDEO Z GALI OSOBOWOŚĆ ROKU

W kat. Działalność społeczna i charytatywna zwyciężyła Danuta Lech z Dąbrowy Górniczej, prezes Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie. W kat. Kultura królował Zbigniew Cierniak – dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, natomiast w kat. Samorządność i społeczność lokalna – Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W kat. Biznes zwyciężył z kolei Lesław Walaszczyk, współzałożyciel i współwłaściciel firmy Exact Systems.

– Myślałam nad rezygnacją ze swojej działalności, bo robię to już od 45 lat, ale ta nagroda sprawia, że mam siłę, by pomagać innym dalej – mówiła Danuta Lech. – Póki mam siłę, będę pomagać – deklarowała.

Oprócz laureatów, na gali pojawiło się wielu znakomitych gości, a wśród nich byli Wojciech Saługa – marszałek woj. śląskiego czy Alicja Knast – dyrektorka Muzeum Śląskiego w Katowicach.

OSOBOWOŚĆ ROKU 2017: LAUREACI W KATEGORIACH WOJEWÓDZKICH
Andrzej Pilot zwycięzca w kategorii „Samorządność i społeczność lokalna”
Lesław Walaszczyk, zwycięzca w kategorii „Biznes”
Zbigniew Cierniak, zwycięzca w kategorii „Kultura”
Danuta Lach zwyciężyła w kategorii „Działalność społeczna i charytatywna”

Bartosz Wojsa

Z Dziennikiem Zachodnim związany jestem od 16. roku życia, czyli już od 8 lat. Na początku pracowałem w rybnickim oddziale redakcji, później w oddziale Śląsk, w Wydarzeniach, a teraz - w Newsroomie. Na co dzień zajmuję się m.in. tematami związanymi z górnictwem, edukacją i sprawami społecznymi. Piszę też o sprawach lifestylowych, kryminalnych, a także tych związanych ze zwierzętami. Do tego wszystkiego prowadzę program wideo TyDZień, który jest podsumowaniem wydarzeń każdego minionego tygodnia. Urodziłem się w Jastrzębiu-Zdroju, ale obecnie mieszkam w Katowicach. Jestem dumnym opiekunem 1,5-rocznego psa Atreusa, szpica miniaturowego. W wolnych chwilach gram na pianinie i spędzam czas z najbliższymi.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.