Gdzie się kąpać w Grudziądzu i okolicach? [zdjęcia, interaktywna mapa kąpielisk]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

Gdzie się kąpać w Grudziądzu i okolicach? [zdjęcia, interaktywna mapa kąpielisk]

Aleksandra Pasis

Na terenie Grudziądza i okolic funkcjonuje sześć strzeżonych kąpielisk. To właśnie one z pewnością będą oblegane podczas upalnych, letnich dni.

Najwięcej atrakcji na wypoczywających czeka na plaży "miejskiej" w Rudniku, gdzie m.in. pierwszy raz w tym sezonie zostanie uruchomiony punkt Informacji Turystycznej, w którym można kupić pamiątki z Grudziądza. Decydując się na relaks w tym miejscu, możemy również być on-line, ponieważ działa tu strefa wi-fi. Ponadto znajdzie się też coś dla maluchów: plac zabaw, darmowa szkółka pływacka, zajęcia fitness i nordic walking.

Na każdym z obiektów rekreacyjnych z początkiem wakacji pojawią się ratownicy, którzy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się.

Dodatkowo porządku na całym jeziorze i plażach będą pilnowali policjanci wraz ze strażnikami miejskimi.

W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny, przy zakupie wejściówek na obiekty płatne można skorzystać z 50 proc. rabatu. Dzieci do 4 lat wstęp mają za darmo.

Do kąpielisk "Delfin" i na "miejską" dojeżdża specjalna, sezonowa linia "R".

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.