Gimnazjaliści zasypali żużlowca pytaniami

Czytaj dalej
Fot. Archiwum gimnazjum w Pomorsku
Anna Chreptowicz

Gimnazjaliści zasypali żużlowca pytaniami

Anna Chreptowicz

Tego dnia w gimnazjum w Pomorsku królowały barwy żółto-biało-zielone. Szkołę odwiedził bowiem kapitan naszych żużlowców.

Gimnazjalistów z Pomorska odwiedził wyjątkowy gość - Piotr Protasiewicz, czołowy zawodnik i kapitan Falubazu. Żużlowiec zjawił się w szkole na zaproszenie uczniów oraz Renaty Zarzeckiej, która jest pracownikiem szkoły, ale także siostrą Andrzeja Zarzeckiego, zmarłego zawodnika klubu.

Gimnazjaliści zgotowali swojemu idolowi wspaniałe powitanie, odśpiewali klubowy hymn, w szkole zrobiło się żółto-biało-zielono (co widać też na zdjęciu). Piotr Protasiewicz dostał również bukiet żółtych tulipanów oraz pamiątkowy breloczek.

A potem uczniowie zasypali żużlowca gradem pytań, dzięki którym dowiedzieli się choćby tego, że idolem Piotra Protasiewicza jest Andrzej Huszcza.

- Dzieci pytały Piotrka także o to, kiedy planuje zakończyć karierę - opowiada Aneta Karolewska, opiekun samorządu uczniowskiego. W odpowiedzi usłyszały, że o zakończeniu kariery będzie myślał za 5-6 lat. Zakończy ją dopiero, gdy przestanie być ważną częścią ekstraligowego zespołu. Cieszy się, że może liczyć na wielkie wsparcie ze strony swojej rodziny i nie chce, by jego syn w przyszłości został żużlowcem.

Tego spotkania uczniowie nie zapomną długo. Dzięki przygotowanym pytaniom mogli poznać bliżej swojego wielkiego idola.
Archiwum gimnazjum w Pomorsku Tego spotkania uczniowie nie zapomną długo. Dzięki przygotowanym pytaniom mogli poznać bliżej swojego wielkiego idola.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także czasu na rozdanie autografów, po które ustawił się długi sznur chętnych. Żużlowiec chętnie pozował także do pamiątkowych zdjęć z uczniami.

Nie była to pierwsza wizyta Protasiewicza w Pomorsku. Sześć lat temu także odwiedził szkołę. Teraz, co ważne, zapowiedział uczniom, że nie jest to jego ostatnia wizyta.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.