Głośno w pubie Kornel. Z kapelą z Holandii

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria [email protected]

Głośno w pubie Kornel. Z kapelą z Holandii

Maria [email protected]

Można się przyjaźnić w różny sposób. Także muzycznie, czego dowodzą kontakty chojniczan z muzykami z Emsdetten i Hengelo.

W środę 25 maja w pubie Kornel zagrają trzy zespoły z kręgu muzyki hardcore. Będzie to rozgrzewka przed festiwalem InterTony, który odbędzie się 18 czerwca na stadionie Kolejarz w Chojnicach.

Festiwal poświęcony będzie współpracy muzyków z miast partnerskich Chojnice, Emsdetten (Niemcy) i Hengelo (Holandia). Od jej początku, czyli od 10 lat, osoby, które nawiązały przyjaźń z muzykami z miast partnerskich, organizują koncerty klubowe.

Obchody jubileuszu rozpoczyna się właśnie takim koncertem. Dochód z wejściówek (po 10 zł) zasili budżet festiwalu.

Troops of Doom to grający bezkompromisowy, brutalny hardcore zespół z Hengelo w Holandii. Inspiracją dla ToD są zespoły takie jak Shockwave, Merauder, Enemy Ground czy All Out War. Zespół koncertował już w Chojnicach w 2010 roku wspólnie z New World Depression z Emsdetten i All Gods Are Dead z Trójmiasta.

Zespół Chelsea Smile został założony w 2009 r. przez paczkę znajomych dzielących pasję muzyczną. W twórczości łączą wpływy takich kapel, jak Terror, Trapped Under Ice, Nasty czy Shattered Realm. Dzieli scenę m.in. z Agnostic Front, Unearth czy Bane.

Unbeaten - to bydgoska formacja prezentująca hardcore z damskim wokalem. Debiutujący w tym miesiącu zespół zaprezentuje materiał ze swojej pierwszej płytki EP. Inspirację czerpią zarówno z polskiej, jak i międzynarodowej sceny HC.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.