Głosujcie w naszym plebiscycie! Na razie na czele żużlowcy

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Głosujcie w naszym plebiscycie! Na razie na czele żużlowcy

Andrzej Flügel

W sobotni ranek 5 grudnia zaczęliśmy trzecią najważniejszą część naszej akcji. Wybieramy najpopularniejszych sportowców lubuskich. Na razie na czele żużlowcy.

Nasz plebiscyt ma bogatą historię, bo zaczęliśmy go w 1957 roku. Od kilku lat funkcjonuje on w zmienionej formule. Tegoroczny zaczęliśmy już w listopadzie. Wybieramy najpopularniejszych sportowców w naszych powiatach. Chodzi o dostrzeżenie tych zawodników, którzy są znani w swoich środowiskach, ale mniej szerszemu ogółowi. Zupełną nowością jest kategoria ,,Uwaga talent”. Tu przedstawiliśmy listę 170 młodych, obiecujących zawodników, uczniów gimnazjów i szkół średnich wskazanych przez nauczycieli WF. Najważniejszą częścią jest jednak głosowanie na gwiazdy. Wytypowaliśmy 14 lubuskich sportowców, którzy naszym zdaniem osiągnęli w mijającym roku największe sukcesy na arenie międzynarodowej, także przedstawicieli dyscyplin ligowych, ale tylko tych z najwyższego szczebla. Z kolei eksperci wybierają z tego grona najlepszych. Laureatami będzie trzech pierwszych w każdej kategorii.

Głosowanie Czytelników od początku jest jawne i można je śledzić na naszej stronie internetowej. Tajne są wyniki prac kapituły. Tak więc o tym kto został najlepszym sportowcem, trenerem, drużyną roku i honorowym sportowcem roku, wybranym spośród niepełnosprawnych, dowiemy się dopiero podczas wielkiego balu sportu, do którego dojdzie w sobotę 16 stycznia w zielonogórskiej Palmiarni. Z uwagi na sporą liczbę laureatów i możliwości Palmiarni mamy tylko niewielką liczbę miejsc. Koszt to tylko 450 złotych od pary. Wejściówki można zakupić w Biurze Ogłoszeń w Zielonej Górze al. Niepodległości 25. Trzeba się pospieszyć, bo w tym roku liczba wolnych miejsc jest niewielka.

To był rok Bartosza Zmarzlika. Był najlepszym zawodnikiem Stali, został mistrzem świata juniorów i awansował do Grand Prix, a teraz lideruje w naszym
Mariusz Kapała To był rok Bartosza Zmarzlika. Był najlepszym zawodnikiem Stali, został mistrzem świata juniorów i awansował do Grand Prix, a teraz lideruje w naszym plebiscycie.

Nasz plebiscyt lubuskich gwiazd dopiero się rozkręca. Na razie prowadzą żużlowcy. Lideruje zawodnik Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik (LUBSPORT.2), drugi jest Piotr Protasiewicz z Falubazu Zielona Góra (LUBSPORT.5), trzecią lokatę zajmuje zawodnik ZKS Drzonków, reprezentujący pięciobój, Szymon Staśkiewicz (LUBSPORT.13). W głosowaniu powiatowym ciągle lideruje siatkarz AZ Iwaniccy Krosno-Gubin Michał Lasota (sport.8), a w kategorii ,,Mam talent” lekkoatleta, uczeń Zespołu Szkół w Niedoradzu, Tymoteusz Marciniak (talenty.41).

Głosowanie we wszystkich kategoriach kończymy w piątek, 8 stycznia, o godz. 10.59. Głosujemy za pośrednictwem SMS-u wysłanego na numer 72355. W treści trzeba wpisać prefiks. Na przykład LUBSPORT.1
W odpowiedzi na SMS, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje również kod dostępu do e-wydania ,,GL”. Koszt SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT, jeden SMS to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę. Uczestnik może oddać ich dowolną liczbę. Głosowanie odbywa się też za pośrednictwem strony gazetalubuska.pl/sporowiec poprzez kliknięcie w przycisk ,,GŁOSUJ_ZA”. Potrwa 0 do 18 grudnia do godz. 10.00. Jedno kliknięcie to jeden punkt oddany na daną kandydaturę, dzienny limit oddanych głosów (kliknięć) wynosi trzy z jednego urządzenia. Będziemy śledzić przebieg naszej akcji, cytować uwagi Czytelników, a także prezentować sylwetki wszystkich kandydatów. Warto docenić to czego na sportowych arenach dokonali lubuscy zawodnicy. Czekamy na Wasze głosy!

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.