Gminy już główkują, co zrobić, aby reforma oświaty nie bolała [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gminy już główkują, co zrobić, aby reforma oświaty nie bolała [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie jedno z gimnazjów ma być zamknięte, w regionie takie szkoły będą podstawówkami.

- Miasto nie ma jeszcze ostatecznej koncepcji, co ze szkołami. Nauczyciele są przerażeni – mówi Barbara Zajbert, szefowa Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gorzowie. Wczoraj była na spotkaniu gorzowskich urzędników od edukacji z dyrektorami szkół. Temat? Oczywisty. W poniedziałek prezydent podpisał ustawę zmieniającą system oświaty. Od 1 września w Polsce znów – po 18 latach – będą ośmioletnie szkoły podstawowe.

Reforma oświatowa powoduje, że zlikwidowane zostaną gimnazja. – Nie wiemy, jak to będzie. Moim zdaniem reforma wprowadzana jest za szybko – mówiła nam w południe Maria Zawadzka, dyrektor Gimnazjum nr 7 Gorzowie.

Czytaj w czwartek w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.