Górnictwo na plusie, świetny wynik Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Czytaj dalej
Kamila Rożnowska

Górnictwo na plusie, świetny wynik Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Kamila Rożnowska

JSW po trzech kwartałach tego roku uzyskała prawie 1,8 mld zł zysku. Całe górnictwo ma jednak nieco gorszy wynik: 1,66 mld zł.

To najlepszy wynik finansowy na przestrzeni ostatnich lat - nie kryto zadowolenia w Ministerstwie Energii, publikując wyniki górnictwa po dziewięciu miesiącach tego roku. Wynik rzeczywiście może napawać optymizmem. Po trzech kwartałach tego roku cały sektor wydobywczy odnotował około 1,66 miliardów złotych zysku.

Warto jednak zwrócić uwagę, że ten wzrost nie jest - jak na razie - tak dynamiczny, jak ten z początku roku. Wtedy bowiem, do kwietnia, branża zarobiła „na czysto” ok. 1,2 mld zł; po półroczu było to ponad 1,5 mld zł, zaś od lipca do końca września - wspomniane 1,66 mld zł. Przed nami wyniki za okres od października do grudnia.

- Sytuacja w sektorze jest stabilna. Wszystkie działania restrukturyzacyjne, które podejmowaliśmy razem z zarządami i ze stroną społeczną już dziś przynoszą efekty, czego dowodem są dobre wyniki spółek - komentuje Grzegorz Tobiszowski, wiceminister ds. energii.

JSW góruje

Wyniki napawają optymizmem, ale powody do uśmiechu mają przede wszystkim w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. To właśnie ta grupa kapitałowa odpowiada za dobry wynik całej branży. Spółka wczoraj oficjalnie zaprezentowała swoje wyniki finansowe po trzech kwartałach. Zarobiła prawie 1,8 mld zł netto, podczas gdy w zeszłym roku o tej porze traciła ok. 286 mln zł.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Kamila Rożnowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.