Gorzów ma problemy z inwestycjami. A ludzie na nie czekają...

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów ma problemy z inwestycjami. A ludzie na nie czekają...

Tomasz Rusek

Mamy złe wiadomości. Miasto ma wielkie problemy ze znalezieniem firm, które wykonają Wasze pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego

Zaczął się grudzień 2017 r., a urząd do dziś nie wykonał inwestycji i remontów, które wygrały głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego w zeszłym roku! To oznacza, że niektóre z projektów na pewno nie doczekają się realizacji w tym roku.

Trzeba wierzyć, że jednak się uda

Taki los spotkał sztandarową inwestycję: budowę skateparku w Parku Kopernika.

Taki los spotkał sztandarową inwestycję: budowę skateparku w Parku Kopernika. Propozycja młodego gorzowianina Wojciecha Pięty wygrała w zeszłym roku ogólnomiejskiej głosowanie, zgarnęła ponad 2,5 tys. głosów poparcia i... właśnie urzędnicy ogłosili, że unieważnili przetarg na tę budowę placu do ewolucji na deskorolce, rolkach czy rowerach. 

Powód? Urząd miał na skatepark 640 tys. zł. A z dwóch ofert od firm budowlanych jedna opiewała na 974 tys. zł, a druga na 1,8 mln zł. Czyli chciały za robotę więcej, niż miasto miało dać (pisaliśmy o tym w „GL” czwartek).

- Czy jestem zawiedziony? Tak, oczywiście. To dla mnie i wielu młodych ludzi ważny temat, budowa, na którą czekamy. Może gdyby miasto nie zwlekało z rozpisaniem przetargu, udałby się? Bo w ciągu kilku miesięcy, gdy nic się w tej sprawie nie działo, ceny materiałów i robocizny poszły w górę - mówi W. Piąta. Jednak nie załamuje rąk. - Dobrze, że w ogóle byli chętni do prac. Bo inne inwestycje nawet tyle szczęścia nie miały... - dodaje. 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.