Gorzów: masz marzenie? Zamień je na pomysł i... spełnij. Urząd przeznaczy na ten cel w 2019 r. ponad 6 mln zł

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: masz marzenie? Zamień je na pomysł i... spełnij. Urząd przeznaczy na ten cel w 2019 r. ponad 6 mln zł

Tomasz Rusek

Plac zabaw? Oświetlenie skweru? Remont chodnika? Wymyśl swoją propozycję do budżetu obywatelskiego. Zgłoszenia ruszają 29 stycznia

Jeśli wolisz narzekać, zamiast działać, to... ten tekst nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz zmieniać swoje osiedle czy miasto i masz na to konkretne pomysły, to usiądź i już dziś je spisz. Bo 29 stycznia miasto zaczyna przyjmować propozycje do budżetu obywatelskiego, który będzie realizowany w 2019 r.

 • Czy warto się starać i zgłaszać propozycje? - Tak! - odpowiadają zgodnie Iwona Kotwicka ze stowarzyszenia rodziców i opiekunów dzieci niepełnosprawnych „Tacy Sami” oraz Roman  Kuźbiński ze stowarzyszenia Nowy Gorzów. 
 • W zeszłym roku wspólnie wymyślili integracyjny plac zabaw na górkach za filharmonią. Miejsce dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, ale też wygodne dla ich opiekunów. Zdobyli poparcie gorzowian w ogólnomiejskim głosowaniu i... spełnili marzenie! Plac powstanie! Będzie zbudowany w tym roku.
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.