Gorzów. Mieszkańcy twierdzą: misy na drzewa są małe!

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzów. Mieszkańcy twierdzą: misy na drzewa są małe!

Jarosław Miłkowski

Zdaniem części mieszkańców misy, w których posadzone mają być drzewa wzdłuż ul. Chrobrego, są za małe. Mają mniej niż 4 metry kwadratowe.

„Proszę o podjęcie działań mających na celu powiększenia mis by stworzyć dogodne warunki do wzrostu drzew” - napisała w interpelacji do prezydenta Gorzowa radna Marta Bejnar-Bejnarowicz z Kocham Gorzów. Zrobiła to, bo mieszkańcy zwracają uwagę na - ich zdaniem - zbyt mały rozmiar mis, które zostały wbudowane w chodnik wzdłuż ul. Chrobrego, która jest aktualnie w przebudowie.

[polecane]21713789[/polecane]

„W opinii mieszkańców oraz osób związanych z zielenią, misa pod drzewo powinna mieć wymiary przynajmniej 4 mkw., aby zapewnić drzewu niezbędną ilość wody oraz powietrza, zwłaszcza, że cały teren wokół drzew jest szczelnie zabetonowany i nie przepuszcza ani wody, ani powietrza. (...). Tymczasem misy w ul. Chrobrego mają powierzchnię zaledwie 1 mkw. co słusznie budzi wątpliwości”. Wątpliwości budzi też podłoże w misach. Z relacji mieszkańców wynika, że pod cienką warstwą ziemi występuje zbita glina i resztki betonu. Takie podłoże również nie rokuje drzewom” - pisze dalej radna.

Władze miasta mają na odpowiedź dwa tygodnie. Gdy jej udzielą, wrócimy do tematu.

Czytaj również:
Gorzów chce ewidencjonować drzewa. Rozpoczęły się prace nad systemem

WIDEO: Gorzów. Rewitalizacja Parku Róż (wrzesień 2021)

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.