Gorzów: mieszkania - widma. Są , ale od miesięcy stoją wciąż puste!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: mieszkania - widma. Są , ale od miesięcy stoją wciąż puste!

Tomasz Rusek

Czytelniczka: - Miasto przekazało uczelni mieszkania, ale nikt w nich nie mieszka. Uczelnia zapewnia: - Spokojnie, zaraz będą zasiedlone

Gorzowianka (dane do wiadomości redakcji) mieszka w samym centrum. Z okien widzi okna mieszkania, które miasto przekazało Akademii im. Jakuba z Paradyża.
- Przekazanie było w październiku. Wiem, bo u was czytałam. Ale tak od października stoi puste! Światała zgaszone, żadnego kwiatka na parapecie, czy zasłonki.

Kanclerz akademii Roman Gawroniak przyznaje: mieszkanie przy ul. Sikorskiego stoi puste. I... nie tylko one! Bo uczelnia dostała też od magistratu - i do dziś nie zasiedliła - mieszkań przy ul. Łokietka oraz przy ul. Drzymały. Jednak kanclerz zapewnia, że to tylko kwestia formalności. - Przekazanie kluczy dopiero zaczyna proces i całą procedurę, a nie kończy. Specjalna komisja już wybrała troje profesorów, którzy będą mieszkać w tych lokalach - mówi R. Gawroniak.
Plan jest taki, że jak akademia dostanie akty notarialne, to zaczną się wprowadzki. To kwestia trzech, może czterech tygodni. Czyli za  miesiąc mieszkania będą  miały lokatorów.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.