Gorzów. Policjanci pomagają bezdomnym. Niekiedy ratują ich życie

Czytaj dalej
Fot. Lubuska Policja
Jakub Kłyszejko

Gorzów. Policjanci pomagają bezdomnym. Niekiedy ratują ich życie

Jakub Kłyszejko

Niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych. Noc często spędzają na dworze lub w miejscach opuszczonych, bo z własnego wyboru nie chcą korzystać z noclegowni. Policjanci przekonują jednak, że warto po taką pomoc się zwrócić i wskazują właściwe do tego instytucje. Funkcjonariusze w okresie jesieni i zimy sprawdzają, jak radzą sobie bezdomni. Nikt nie powinien być obojętny. Widząc osobę potrzebującą pomocy, reagujmy i informujmy o tym służby.

Każdego roku gorzowscy policjanci w trosce o życie i zdrowie bezdomnych sprawdzają, czy osoby te nie wymagają pomocy. Funkcjonariuszki gorzowskiej komendy znają miejsca, w których przebywają bezdomni. Mundurowi współpracują z instytucjami, z którymi można podzielić się informacjami. Dzięki temu pomoc dociera do wielu osób.

Mundurowi odwiedzają znane miejsca

Policjanci po raz kolejny kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych. A tych nie brakuje. Na noclegi bezdomni wybierają miejsca osłonięte od deszczu i wiatru. To opuszczone kamienice, altany, czy miejsce do spania pod schodami. Niektóre stanowią jednak zagrożenie, bo grożą zawaleniem. Dlatego policjanci bezustannie takie miejsca odwiedzają. Bezdomni mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy, którzy nie tylko pytają, jak sobie radzą. Wskazują im miejsca, w których mogą zjeść, dostać odzież czy kołdrę. Osoby bezdomne znają policjantów i dzięki ich wizytom wiedzą, gdzie należy się udać.

Gorzowskie instytucje pomogą bezdomnym

Nieraz jednak patrole spotykają się z odmową jakiejkolwiek pomocy. Bezdomni twierdzą, że doskonale sobie radzą. Pomaga m.in. współpraca z gorzowskimi instytucjami. Wśród nich jest Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie, które niesie pomoc osobom potrzebującym. I to nie tylko jesienią czy zimą. W tym roku ponad 230 osób korzysta z ich pomocy.

- Każdy powinien reagować na osoby bezdomne w sytuacji zagrożenia ich życia czy zdrowia. Niskie temperatury spadające poniżej zera to dla nich śmiertelne niebezpieczeństwo. Możemy jednak pomóc im przetrwać ciężki okres jesienno-zimowy. Nie bądźmy obojętni na ich los - powiedział podinsp. Marcin Maludy, rzecznik prasowy Lubuskiej Policji.

WIDEO: Bezdomność w czasach pandemii. "My się schowamy w domach, oni nie"

Źródło: UWAGA! TVN/x-news

Byłeś świadkiem wypadku, pożaru lub innego zdarzenia? Stoisz w korku lub masz informację o innych utrudnieniach na drodze? Poinformuj nas o tym! Wyślij nam zdjęcia lub nagranie z miejsca zdarzenia. Możesz to zrobić przez stronę "Gazety Lubuskiej" na Facebooku facebook.com/gazlub/ lub mailem na adres [email protected]

Możesz też skontaktować się z nami, dzwoniąc pod nr 68 324 88 16.

[promo]1339;1;Polub nas na fb[/promo]

Jakub Kłyszejko

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.