Gorzów: wielka szkoła będzie jeszcze większa

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów: wielka szkoła będzie jeszcze większa

Tomasz Rusek

Walczyli, walczyli i... w końcu wywalczyli! Będzie rozbudowa szkoły na Górczynie. Urzędnicy oficjalnie nam to potwierdzili.

Nie byłoby tego sukcesu bez rodziców, którzy stanęli murem za dyrekcją i wspólnie, już w zeszłym roku, przygotowali koncepcję rozbudowy (pisaliśmy o tym w „GL” wiele razy).

- Wspaniała wiadomość dla wszystkich mieszkańców osiedla. Przecież rozbudowa nie będzie dla mnie czy dla obecnych uczniów. Będzie dla przyszłych pokoleń - mówi dyrektor.

Ale nie byłoby go też bez dyrektora Jerzego Koziury. To on - po tym, gdy miasto kilka miesięcy temu wycofało akceptację dla rozbudowy i zamroziło rozbudowę na święte nigdy - odważnie i pod nazwiskiem postawił się magistratowi. Powiedział, że to błąd, a on nie pozwoli następnym rocznikom uczyć się w fatalnych warunkach.

Jerzy Koziura
Tomasz Rusek Jerzy Koziura w jednej z sal w podziemiu

Bo dziś do SP20 chodzi 1.400 dzieci, a budynek jest przystosowany do nauki 800 osób! Dlatego zajęcia są do wieczora, a młodzież upycha się po magazynkach, w podziemiu i gdzie się tylko da (o tym pisaliśmy na początku września).

Plan na dwa lata

Jednak ostatecznie magistrat... znowu zmienił zdanie. I tym razem ma być po myśli rodziców. Najpierw dowiedzieliśmy o tym od jednego z rodziców. - Miasto jednak zrobi rozbudowę! Widać warto było nagłośnić warunki, w jakich uczą się nasze dzieci - dowiedzieliśmy się od jednej z mam.

A rzeczniczka urzędu Ewa Sadowska - Cieślak potwierdziła nasze wiadomości wprost. - W latach 2017 - 2018 planowana jest rozbudowa budynku Zespołu Szkół nr 20 na potrzeby szkoły podstawowej wraz ze zmianą lokalizacji boiska wielofunkcyjnego, wymianą okien w budynku głównym, remontem elewacji budynku głównego oraz zagospodarowaniem terenów zielonych - wyliczyła urzędniczka.

Inni muszą czekać

Koziura jest zadowolony z obrotu sprawy. - Wspaniała wiadomość dla wszystkich mieszkańców osiedla. Przecież rozbudowa nie będzie dla mnie czy dla obecnych uczniów. Będzie dla przyszłych pokoleń - mówi dyrektor.

Mniej szczęścia mają uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia z ul. Chrobrego. Oni wraz z kadrą i rodzicami też walczyli - o nową siedzibę. Miasto obiecało im, że do końca września przygotuje raport o kosztach (albo dostosowania budynku przy szkolnej, albo budowy nowej siedziby przy filharmonii). Jednak na razie go nie ma. Urząd zasłania się oczekiwaniem na wytyczne z ministerstwa, które wprowadza reformę w edukacji. Gdy wytyczne już będą, urząd oceni czy i jakie budynki szkolne będą remontowane.
I Szkoła Muzyczna pozna swoją przyszłość

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.