GORZÓW WLKP. Rewitalizacja Parku Kopernika w Gorzowie. Miasto zbuduje nawet domki dla wiewiórek

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

GORZÓW WLKP. Rewitalizacja Parku Kopernika w Gorzowie. Miasto zbuduje nawet domki dla wiewiórek

Jarosław Miłkowski

28 listopada Park Kopernika może wyglądać jak nowy. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego rewitalizację.

Co zmieni się w parku? Przede wszystkim odnowione mają zostać dwie główne aleje w parku. Jedna to ta, którą od al. Ruchu Młodzieży Niezależnej można dojść do fontanny. Druga to asfaltowa ścieżka, która przecina park wszerz i prowadzi od skrzyżowania ul. Piłsudskiego z Sułkowskiego do ronda Ofiar Katynia.

Rewitalizacji ma zostać poddana także roślinność - będą nowe trawniki. Renowacja Parku Kopernika zakłada też budowę zupełnie nowego placu zabaw.

Zachętą do odpoczynku w parku będą też ławki. I to nie tylko dlatego, że będą nowe. Będzie ich dwa razy więcej niż teraz, czyli zamiast 40 będzie 80.

Jest szansa, że będzie też czyściej. 80 to także liczba śmietników. Dziś jest ich jedynie 25 sztuk, więc bywa, że niecierpliwi spacerowicze nie donoszą śmieci do kubłów.

Kiedy te wszystkie zmiany mają nastąpić? Ma to być w tym roku. Miasto ogłosiło już przetarg na wykonawcę. Koperty z ofertami mają zostać otwarte 14 czerwca. Na odnowienie parku miasto ma przygotowane około 4,2 mln zł. Jeśli wykonawca zostanie wybrany już teraz, czas na wszystko będzie miał do 28 listopada tego roku.

Na przyszły rok miasto planuje dalsze zmiany w parku. Urzędnicy planują posadzić 15 drzew o obwodzie 18 cm, z gatunków: dąb, lipa, kasztanowiec i klon. W tym roku miasto wycięło w parku 49 drzew, które były chore i stanowiły zagrożenie.
To jeszcze nie wszystko. Zmiany w parku odczują nawet wiewiórki. Będą miały swoje domki.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.