Grzyby nie muszą być trujące, żeby stracić przez nie życie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Grzyby nie muszą być trujące, żeby stracić przez nie życie

Izabela Krzewska

W ostatnich dniach niemal codziennie podlaska policja poszukuje osób, które zgubiły się w lesie. To grzybiarze, którzy stracili orientację i potrzebowali pomocy. Nie dla wszystkich ratunek przyszedł w porę.

Tak dobrego sezonu dawno nie było. Grzyby dosłownie rosną jak po deszczu. To raj dla smakoszy i tych, którzy czerpią przyjemność z samego zbierania. Niestety coraz więcej jest przypadków zaginięć osób, które podczas grzybobrania zgubiły się w gęstwinie drzew. Czasem kończy się na stresie. Czasem potrzebna jest pomoc służb. Czasem kończy się tragedią.

Z dalszej części artykułu dowiesz się między innymi:

  • Co zrobić, aby nie zgubić się w lesie?
Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.