Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji we włoskich klubach nocnych

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Patryk Drabek

Handlowali kobietami i zmuszali je do prostytucji we włoskich klubach nocnych

Patryk Drabek

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok w procesie Haliny G., oskarżonej o udział w grupie przestępczej handlującej kobietami i zmuszającej je do prostytucji we włoskich klubach nocnych.

Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok w procesie Haliny G., która miała zajmować się werbowaniem młodych kobiet (m.in. ze Śląska) do pracy w klubach nocnych we Włoszech, chociaż zapewniała je, że jadą po to, by pracować jako... hostessy. G. skazano na 3,5 roku więzienia. Obrońca już zapowiedział, że zaskarży wyrok.

Miały być hostessami...

Katowicka prokuratura oskarżyła Halinę G. o udział w międzynarodowej grupie przestępczej handlującej kobietami i zmuszającej je do prostytucji we włoskich klubach nocnych. Prokurator domagał się dla Haliny G. 4,5 roku więzienia, obrońca wnosił o uniewinnienie. Katowicki sąd wymierzył G. łączną karę 3,5 roku więzienia, ale biorąc pod uwagę cały akt oskarżenia, częściowo została uniewinniona. Z zeznań świadków wynikało bowiem, że organizowany przez Halinę G. wyjazd do pracy we Włoszech dla niektórych kobiet był już drugim tego typu wyjazdem, więc doskonale musiały zdawać sobie sprawę z tego, na czym rzeczywiście miała polegać praca hostess i tym samym nie zostały wprowadzone w błąd czy też oszukane.

Sąd uniewinnił oskarżoną od popełnienia zarzucanych jej czynów związanych właśnie z kobietami, które musiały mieć świadomość, że praca we Włoszech będzie wiązała się z tym, że klienci oczekują zachowań „o charakterze seksualnym”. Z zeznań innych świadków wynikało jednak, że były kobiety, które nie wiedziały o tym, co czeka je po przyjeździe na Półwysep Apeniński. Klienci oczekiwali bowiem od hostess tego, że mogą dotykać je w miejsca intymne, całować i głaskać. Właściciele lokali wykorzystywali kobiety, by zwiększać zarobki. Zdaniem sądu, Halina G. to akceptowała, a wcześniej wprowadzała w błąd pokrzywdzone kobiety.

We Włoszech kobiety miały zajmować się prostytucją.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Katowicach wydał wyrok w sprawie Haliny G., oskarżonej między innymi o handel kobietami.
Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.