Hej, gorzowianie! Możecie odmienić swoje osiedle!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Hej, gorzowianie! Możecie odmienić swoje osiedle!

Tomasz Rusek

Ludzie zgłosili pomysły na remonty i inwestycje, i ludzie wybiorą, które zostaną wykonane! Głosowanie zaczyna się 23 maja. Gotowi?

W przyszłym roku na obywatelskie inwestycje są 4 mln zł. Z góry odejmijmy od tej sumy 800 tys. zł, które przeznaczono wyłącznie na pomysły ze szkół i przedszkoli.

Z tego wynika, że na pomysły zwykłego Kowalskiego jest 3,2 mln zł. I o te pieniądze „bije się” 59 pomysłów osiedlowych (pula na nie to 2,4 mln zł na osiem dzielnic) oraz osiem pomysłów ogólnomiejskich (pula na nie to 800 tys. zł). Głosowanie na najlepsze zacznie się 23 maja. Uwaga, nowość: będziemy mogli oddać w sumie dwa głosy. Po jednym na każdą kategorię. Konsultacje potrwają do 7 czerwca włącznie.

Śląska po całości

Jak co roku wybraliśmy dla Was naszym zdaniem najciekawsze i najbardziej masowe pomysły. Oczywiście wybór należy do Was. Zachęcamy do przemyślenia sprawy i wzięcia udziału w głosowaniu!

W przyszłym roku na obywatelskie inwestycje są 4 mln zł, z czego 816 tys. zł jest dla szkół

Pomysł Czytelniczki

Jednym z pomysłów zgłoszonych w centrum jest rozbudowa, ogrodzenie i remont placu zabaw w Parku Wiosny Ludów. To ten na zdjęciu. W zeszłym roku społecznie
Tomasz Rusek Jednym z pomysłów zgłoszonych w centrum jest rozbudowa, ogrodzenie i remont placu zabaw w Parku Wiosny Ludów. To ten na zdjęciu. W zeszłym roku społecznie odświeżyli go pracownicy Castoramy, jednak według ludzi wymaga on generalnego remontu.
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.